Cena sedmi bratří

Náš seriál o havraspárských oceněních pokračuje. Tentokrát svou cenu představí naše Sedmero havranů, kteří celý rok neúnavně krouží nad havraspárskou věží a pozorně sledují kroky všech svých svěřenců. Které z nich odměnili, zač jim cena byla udělena a kdo se na ni může těšit letos? Čtěte dále!

Sedmero havranů. Pozorný čtenář jistě zaznamenal, že díky nim se Havraspár těší nejedné akci, atrakci či podobné skopičině. Jejich zrození a četná dobrodružství jsme si již představili v nedávné minulosti. Přišli s nástupem Johna Werewolfa jakožto kolejního ředitele havraspárské koleje a byli jemu i Havraspáru oddanými společníky na všech méně i více náročných cestách. Jakožto patroni modré koleje a dávní přátelé Roweny z Havraspáru bdí nad každým z našich studentů, pečlivě sledují jejich kroky a těm nejsnaživějším na konci roku udělují svá ocenění.

Cena sedmi bratří byla poprvé udělována ve školním roce Zima 2009. Své ocenění Bratrstvo uděluje tomu člověku, který pracoval v uplynulém roce nad rámec toho, co stačí pro jeho vlastní zábavu. Havranovi, který chtěl svými talenty přispět nejen sobě, ale i ostatním. Nejde zde tedy pouze o enormní zisk bodů, ale například i aktivní činnost v kolejním pokecu, pomoc s kolejními večírky, interními soutěžemi Havraspáru či jinými záležitostmi, které jsou součástí kolejní správy, případně význačnou aktivitou v tradičním studentském působení.

Říkáte si, že to je vlastně přesně to, zač se uděluje i Cena Roweny z Havraspáru nebo Odznak stejně jmenované? Ale kdeže. Sedmero havraních bratrů má sice velké ambice, ale je tu proto, aby ocenilo i ty, kteří nejsou z rozličných důvodů schopni angažovat se v širokém pásmu aktivit. Ty, kteří se snaží seč jim síly stačí, ale prozatím nejsou vhodnými adepty na jednu z dvou výše uvedených cen, pro něž jsou nároky obrovské. Nebo ty, kteří svůj talent a energii soustřeďují do jednoho okruhu, ve kterém působí o to významněji.

Ve školním roce Zima 2009, kdy byla Cena sedmi bratří udělena poprvé, se jejími držiteli stalo hned pět studentů. Tři z nich obdrželi Havraspárské havraní bačkůrky. Těmito šťastlivci byli Lizbeth Sharlote Pennyonová, která prokázala svůj význačný talent v literární i obrazové tvorbě Muzea Hogwarts, James Watfar, který se zapříčinil o stavbu samotného Muzea a bez kterého by nebylo obrazy a texty kam věšet, a konečně i Anna Barberová, která se naopak aktivně zapojila do sběru bodů, navštěvovala značný počet předmětů a aktivně vystupovala ve společenské místnosti, čímž si získala srdce nejednoho ze Sedmera havraních bratří.

Dva z oceněných v Zimě 2009 dostali Havraspárského kolečkového havrana. Jeho první držitelkou se stala Madidess Leevian, která byla duší havraspárské kolejní místnosti, denodenně nám na tvářích vykouzlila úsměv a starala se o obveselování veškerého havranstva. Druhým držitelem kolečkového havrana se stal další z řad havraspárských švarných jinochů, tehdy novopečený famfrpálový kapitán Justin Angel Sane, který se do své nové funkce opřel s vervou havraspárským vlastní.

A pokračovali jsme Létem 2009, kdy se držitelkou Ceny sedmi bratří stala jediná slečna, pro kterou se tento rok stal opravdovou špicí kariéry. Mluvíme samozřejmě o slečně Clee Haliové, která si pochutnala i na Ceně Roweny z Havraspáru a která svou aktivitu soustředila nejen do sběru bodů a aktivního působení v koleji, ale zejména věčnými návrhy na rozličné vylepšováky pro zasedačku koleje. Byla aktivním v tak velkém stylu, že ji nakonec zasedačka vpustila do svých útrob, kde se Clein talent rozvinul do maximální míry. Odměnou od Sedmera jí tedy pak byla Havraspárská safírová maska.

A konečně třetí a zatím poslední rok, kdy byla Cena sedmi bratří udělována - Zima 2010. Jejími držiteli se staly čtyři havraspárské slečny a všechny byly odměněny Tajemnými profesorskými knihami, které slouží Havraspáru jako pozůstatek z chvil, kdy na hradě řádilo Z.L.O. Těmito šťastlivkyněmi byly Any Dawson, která se aktivně zapojila do správy koleje, Lilien Emity Meissed, jíž zajistil aktivní zájem o kolej v široké paletě okruhů i vstup do zasedačky, Linn Rose Lairová, která se stala novou z duší společenské místnosti a obveselovala celé havranstvo, a Madidess Leevian, která se stala držitelkou této ceny již podruhé a tentokrát vzala svůj um pobavit okolí do úplně jiné dimenze, když vzkřísila tradici kolejních večírků a dodala jim nový nádech.

Jak si můžete všimnout, ocenění Sedmera se uděluje většinou ve formě kolejních předmětů, kterými daný oceněný ještě nedisponuje. To ovšem neznamená, že máte-li všechny kolejní předměty, Cena sedmi bratří vám nemůže náležet. Jistěže může, a to dokonce s bonusem toho, že nevíte, co vám bude uděleno místo daného kolejního předmětu. Tak neváhejte a pusťte se do kolejní činnosti ještě dnes!

Láká vás famfrpál? Blíží se sezona, tak začněte sportovat, ať se můžete blýsknout! Líbí se vám některá z vnitrokolejních soutěží a máte nápady k její inovaci? Šupem s nimi za zasedačkou, třeba ji budete moct i organizovat! A co třeba Corvinus Declaratio? A blíží se Sedmibojařský zpravodaj! Potenciálních uplatnění je celá řada, je jen na vás, co si vyberete. A pokud se vám líbí vše, víte, že i rozložení sil do většího množství okruhů vám může ocenění přinést. A možná nejen to...

Tak vřele držíme palce a těšíme se, až vás, čestně oceněné, budeme moct na konci roku vychválit!

Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Korektura a vizuální úprava článků: Avreya Monowitz, Janel Weil, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: Janel Weil, Katelyn Auster, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Annet Slapfootová, Avreya Monowitz, Elennar Hollkin, Eressiel de Naso, Isabella Anne Swan, Janel Weil, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Thasa Monke Kemanová

Poděkování: Profesorskému sboru, že svým studentům v pololetí nakládá tolik práce, že mu na ně dotyční neotřele kašlou a zamíří raději k našim listům. Redaktorům a všem přispivatelům Corvina, že se zřeknou tohoto čtenářského vegetění a obětavě číslo připraví. Ilustrátorům, že si za své vlastní finance koupili nové malířské potřeby, protože vedení Corvina jim drze oznámilo, že zbytek rozpočtu slouží na nové šaty pro skřítky šmíráčky (prý aby byli repre), nikoliv na jejich umělecké nádobíčko. Korektorům, že se účastnili namáhavého školení, kdy za jedinou neopravenou chybu v článku proklečeli dva dny v koutě a zpívali ódu na profesora Werewolfa. Múzám, že navštívily některé z osob, které se nadšeně pustily do plánů na inovace časopisu. A konečně čtenářům, že trpělivě posečkali, až se inkriminovaní výše zmínění tvorové vyprostí ze zajetí múz a budou schopni uveřejnit výtisk 6/2010. Děkujeme!