Havraspárské nominace na UNC 2023

Udílení novinářský cen zahájilo svůj jubilejní desátý ročník a šéfredaktoři opět stáli před těžkým rozhodnutím, koho nominují do všech kategorií, které UNC přináší. Jak náročné to bylo pro modrou šéfredaktorku a její zástupkyni a koho nakonec nominovaly za havraspárský kolejní časopis?

Udílení novinářských cen slaví své jubilejní desáté výročí. Už deset let mají šéfredaktoři možnost nominovat své nejlepší redaktory, nejpovedenější články a nejzajímavější projekty a vy, čtenáři i odborná porota složená z aktuálních šéfredaktorů a znalců novinařiny, pro ně můžete hlasovat a rozhodnout tak o tom, kdo si vytouženou sošku UNC ve slavnostní večer odnese. Pojďme se podívat, kdo je letos ve hře za náš kolejní časopis Corvinus Declaratio.

**

Odborné kategorie


Projekt roku

V(r)ánoční bucket list
Letošní vánoční speciál byl opravdu speciální. Sešla se spousta havranů, kteří dali hlavy i křídla dohromady a společně vytvořili krásný speciál plný magie, který je radost číst. Co v něm ale vyčnívalo, byl projekt Nicolette Marique Leroy – V(r)ánoční bucket list. NiC přišla s krásným nápadem seznamu vánočních aktivit, kterými jsme si mohli zkrátit čekání na Vánoce. Nádhernou grafickou podobu mu dala šikovná Envy Reeves a naše ochotná slečna kolejní Grace Annabeth Reatcher na podporu projektu vypsala soutěž, a tak jste mohli za splnění našeho vánočního seznamu získat jak odměnu od nás, tak nějaké ty body či srpce. Projekt považuji za originální a zároveň krásně magický, proto si dle mého zaslouží své místo v nominacích. (projekt)

Módní patrola
Každým rokem Módní patrolu nominuji a každý rok také na sošku nedosáhne, neboť je v kategorii s novými, originálními a nápaditými projekty a táhne ji dolů jakási všednost, jež se jí přisuzuje z důvodu dlouhého působení vedle našeho časopisu. Nedivím se, ale myslím, že každý rok má místo v této kategorii i přesto zasloužené, neboť na ní a na práci všech patrolářů doceňuji tu dlouhověkost a aktivní vydávání každý (druhý) den po celou dobu trvání Corvina Declaratio. Napsat kvalitní patrolu také není jen tak a udržet Módní patrolu takto aktivní po tak dlouhou dobu je mnohdy těžší než odvést kvalitní několikčlánkový projekt nebo celohradní soutěž. Vyzkoušeno za vás Laurou de Morganne, mnou a Vivienne van Abernathy*zasměje se* (projekt)

*

Novinářský debut roku

Hayley Moon
V roce 2023 Corvinus Declaratio velice posílila Hayley, která začala do časopisu aktivně přispívat a přispívá tam stále, a to nejen kvalitními články, ale také svými nápady. Je radost mít ji v redakci, je to svědomitá redaktorka, která má před sebou jistě zářnou novinářskou kariéru. Psát ji baví, kromě Corvina jste její články mohli zahlédnout i v Denním věštci, a to to jen potvrzuje. Píše, kde může, a já jsem ráda, že píše i v naší redakci a že jí věnuje svůj čas, nápady a talent.

Vivienne van Abernathy
Spolu s Hayley přišla v roce 2023 do corvinovské redakce také Vivienne. Sice až v druhé polovině roku, neboť je z pozdější registrace, ale v podstatě hned, co prošla hradní bránou a dveřmi kolejní místnosti, se chopila brku a začala sepisovat příspěvky pro Módní patrolu jako by se pro to narodila. Nechápala jsem to a byla jsem úžasem bez sebe. Kde se vzala? Co jsme udělali, že máme takové štěstí, že k nám přišla? Za co jsme si to zasloužili? Ať už je to jakkoli, jsem ráda, že Vivi máme a že nám píše tak krásné a kvalitní patroly, které se vždy snaží držet aktuální a tematické. Dává svým patrolám opravdu hodně myšlenek a je vidět, že jí to baví a má pro to talent. Před koncem roku také dostala Módní patrolu na starost a je pro post její šéfky jako stvořená. Stále píše perfektní patroly a Patrola pod ní jen vzkvétá.

Hayley MoonVivienne van Abernathy

*

Čtenářské kategorie


Redaktor roku

Nicolette Marique Leroy
Čekala jsem na tyto UNC tak dlouho a konečně jsou tady. Konečně mohu nominovat Nicolette na Redaktorku roku. Je to nejvíc zasloužená nominace, kterou jsem za svého šéfredaktorování zvolila. Za uplynulý rok napsala NiC velké množství článků a každý byl velice kvalitní, propracovaný a nápaditý. NiC umí perfektně vést rozhovory, hodnotit módu, podat reporty nejen z kolejních akcí či vymyslet vánoční projekt, a především cokoli upéct a vytvořit. V tom je nejsilnější – v kreativitě a pracovitosti. Nad jejími články o velikonočních, vánočních a halloweenských dekoracích doteď žasnu. Nevím, kde se v ní bere tolik šikovnosti, nápadů, kreativity, a hlavně jakési kolejní loajality. Neboť pro časopis píše bez nároku na jakoukoli finanční odměnu, přestože i tak mám nutkání jí vždy štědře zaplatit za tyto propracované články, které mi kolikrát dává ke kontrole i v průběhu psaní, aby se ujistila, že jsou přesně takové, jaké být mají, že jsou dostatečně kvalitní a že postupuje správně. To jen dokazuje, jak moc si na nich dává záležet a kolik času jim dává. Kde ho se dvěma malými havrany bere, je mi doteď záhadou, ale neskutečně si vážím, že ho věnuje právě našemu časopisu. Ráda bych tedy její celoroční práci odměnila alespoň nominací. Kdyby to vyšlo až na sošku, asi bych měla větší radost než NiC sama. *zasměje se* Z její nominace mám totiž větší radost než kdykoli z jakékoli svojí v této kategorii.

Nicolette Marique Leroy

*

Článek roku

Vánoční exkurze do redakce Corvina Declaratio (Aya Watanabe)
Ačkoliv už mě na hradních chodbách nejde tak často potkat, na redakci Corvina Declaratio mi záleží stále, dokonce si mě jeho šéfredaktorka stále ponechává jako svou zástupkyni. Této pozice bych nyní i tento rok ráda využila a za havraspárský kolejní plátek také někoho nominovala – a to přímo naši šéfredaktorku Ayu Watanabe s jejím článkem Vánoční exkurze do Corvina Declaratio. Jedná se o článek poměrně netypický, který krásné oživil náš vánoční speciál a dovolil nahlédnout do fungování naší redakce. Ayuš v něm dokázala čtenáře skvěle vtáhnout do děje a zároveň představila naši redakci milou formou, představila tak svoje kvality, které ukazovala po celý rok v mnoha jiných počinech. Mimo jiné, bez redakce by tento článek také nemohl vzniknout, proto bych nominací ráda vzdala hold nejen umu Ayuš, ale rovněž i všem, kteří se na chodu Corvina podílí (článek)
(nominovala zástupkyně šéfredaktorky Aimée Leavittová)

Vztahy na hradě I: Sourozenci (Ginevra Eleanor Zauberinová)
Tento článek od Ginny mě velice bavilo číst. Nejenže je psaný krásně čtivě a dozvěděla jsem se z něj spoustu zajímavých informací, ale zároveň jde o velice originální nápad na článek a potažmo i sérii, která, doufám, Ginny vyjde. Článek dokazuje, že je Ginny pečlivá redaktorka, dává si na své práci záležet, a hlavně jí věnuje spoustu času; takový výzkum a sehnání všech v článku zmíněných osob jistě nemohlo být hotové hned a já Ginny děkuji, že do toho šla, protože to stálo za to a článek je opravdu výjimečný. Vyčnívá nad ostatními, které jsme v roce 2023 vydali, a to je přesně to, proč si nominaci zaslouží. (článek)

Aya WatanabeGinevra Eleanor Zauberinová

*

Odborné i čtenářské kategorie mají obě i podkategorii, do které jsou zástupci nominováni automaticky. Ve čtenářských kategoriích jde o Časopis roku a u odborných kategorií to je Šéfredaktor roku.

***

To by z corvinovských nominací bylo pro letošní rok všechno. Možná jste si všimli, že jsem jednu kategorii vynechala. Je tomu tak, letos jsem se rozhodla nenominovat nikoho do Neviditelné tváře časopisu. S Aimée jsme tedy zkusily poslat naši „Doslova neviditelnou tvář“, která byla tak neviditelná, že jsme ji při nominacích málem přehlédly, ale hádám, že se tento naprosto geniální vtip nedostane ani do nominačního věšteckého článku, tak tady ho máte, aby alespoň někde byl důkaz o mé i Aimínčině nezměrné vtipnosti. Teď už ale vážně – letos jsem za Corvina Declaratio nominovala již počtvrté a merlinužel naposledy. Mé nominace jste si mohli přečíst výše a pokud vás zajímají nominace ostatních hradních i kolejních plátků, neváhejte otevřít Denního věštce. Najdete v něm nejen nominace, ale také spoustu článků k desátému výročí UNC, které opravdu stojí za přečtení.

Na závěr bych vás chtěla vyzvat k hlasování v UNC. Neříkám, abyste hlasovali pro Corvina nebo jeho redaktory, samozřejmě by nám to udělalo velkou radost, ale spíš vás prosím, abyste si nominace všech kolejí pročetli a někomu ten hlas hodili a nepřešli tuto událost jen tak. UNC stojí za to a je skvělé, že ho máme, že každý rok můžeme věnovat slavností večer novinařině, která na našem hradě občas bývá přehlížena.




Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Aya Watanabe
Vydáno: 1/2024

Komentáře
Moc hezký a přehledný článek. Vánoční bucket list mě moc zaujal (a doufám, že letos bude zas) a i sourozenci na hradě. Musel být docela oříšek to zjistit....
lucia | 28. 02. 2024
Ayuš, ještě jednou mnohokrát děkuji za takovou krásnou nominaci! Moc si toho vážím! ❤️ A moc mě těší i nominace Vránočního bucket listu! :))
Nic | 18. 02. 2024
Vůbec není zač, Vivi, jsem moc ráda, že jsem tě mohla nominovat a že ti to udělalo radost :) Corvinovi moc držím palce v UNC a kdybyste nám chtěli hodit hlas, budeme moc rádi :) Ale hlasujte jak chcete, hlavně tam něco hoďte, můžete vyhrát šťastný galeon :D
Ayuš | 12. 02. 2024
Ayusko, to jsou tak krasna a potesujici slova. Moc Ti za ne dekuji +je dojata+. Cely clanek je velmi pekne sepsan.
Vivienne | 12. 02. 2024
Skvělý článek a ještě úžasnější redaktoři a tvůrci CD! :)
Envy | 12. 02. 2024
1713171086