1/2021
Také Corvinus Vás už vítá v novém roce a jak jinak Vás přivítat než novým číslem plným nejrůznějších článků. Do přípravy tohoto čísla se pustili mimo jiné i redaktorští nováčci, a tak máte možnost přečíst si díla z pera úplných začátečníků, kteří se se svým úkolem neuvěřitelně dobře poprali. Takový boj dal za vznik článku shrnujícímu ŠFM Zima 2021 z havraspárského pohledu či ohlédnutí za Nováčkovskou soutěží.

Do redakce pro toto číslo vstoupil i náš pan kolejní, který dokonce vyzpovídal sám sebe a tento originální rozhovor si zde můžete přečíst stejně tak jako rozhovor s jeho předchůdkyní, kterého se zhostila nejzkušenější corvinovská redaktorka. Pokud rozhovory rádi čtete, u těchto dvou to nekončí. O pár řádků níže totiž naleznete i rozhovor s dvěma významnými havraspárskými slečnami, které byly oceněny Odznakem Roweny z Havraspáru.

Jestli čtením našeho čísla hodláte prokrastinovat od příprav na Závěrečnou slavnost, zjistěte si v článku O hledání Prokrastinace, kdo to ta Prokrastinace vůbec je a jak se s ní vypořádat.

Příjemné čtení přeje,
Aya Watanabe

Myker Fae McGarden: Odznak jsem pořád tak nějak nezpracovala.

Téměř čtyři havřence uplynuly od Rowenina výročí a udělení Odznaku Roweny rovnou dvěma modrým duším po prodlevě, kdy tento vzácný kolejní předmět jen vyčkával na pravou chvíli... A když nastala, není možné, aby Corvinus Declaratio nepřinesl rozhovor se slečnou držitelkou a pár názorů od spolužáků.

zobrazit
0
Aimée Leavittová

O hledání Prokrastinace

Ani lenost, ani nemoc, ani zvíře, ani tvor, na rameni tiše sedí přemýšlivý diktátor. Své dílo odlož bokem, jen ho nechej na zítra. Tvým jménem nechť od téhle chvíle je Odkládavec Nedodělka.

zobrazit
3
Charlie Ann Whitaker

Aya Watanabe: Odznak Roweny jsem vždy vnímala jako něco prestižního a pro mě nedosažitelného.

Už uběhl nějaký pátek od toho, kdy se na oslavě Rowenina výročí po dlouhé době udělily dva Odznaky Roweny. Corvinus Declaratio této situace využil a rozhodl se přinést nejen rozhovor se slečnou držitelkou, ale také pár slov od jejích spolužáků.

zobrazit
1
Aimée Leavittová

Eleanor Blackfoot: „Někdy je prostě potřeba jít dál…“

Hog rok uplynul od doby, co tato sličná slečna opustila nejvyšší post v Havraspáru a sice post kolejní ředitelky. Jak se na své působení i odchod dívá zpětně? Má v koleji nějaké zvědy, a kterému havranovi ze Sedmera dává přednost?

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed

Nový opeřený kolejní předmět aneb můžeme létat!

Je to poměrně nedávno, co se v Havraspáru rozdával nový kolejní předmět s názvem Havraspárská havraní krása a pro ty z vás, kteří o něm nemají žádné tušení, či pouze chtějí nabrat nějakou tu inspiraci, jsem napsala tento článek, v němž se vše důležité dozvíte!

zobrazit
4
Kenna Astrea Sardothien

Zendaer Amattis – první rok ve funkci

V letošním školním roce byl Havraspár svěřen Zendaeru Amattisovi. Jak své působení vidí nový kolejní na konci svého prvního roku na této pozici? To se dozvíte v následujícím rozhovoru.

zobrazit
1
Zendaer Amattis

Famfrpál ve školním roce Zima 2021

Famfrpálová sezóna nám už skončila a Havraspár se umístil na skvělém 2. místě. Jaká čísla nám pomohla k druhému místu? A jak letošní sezónu vidí kapitánka a hráči? Či jak nováčci zapadli mezi starší studenty? Vše se dozvíte v tomto článku.

zobrazit
2
Addie Hazel

Brianag Mac Coileáin: „Spravovat obrazárnu je svým způsobem jednoduché, ale určitě to není práce pro každého.“

„Zkuste nám tu šedou myšku z vedení trochu představit,“ bylo mi řečeno v redakci, když jsem si tento článek zabrala. Tak tady je. Šedá myška havraspárského vedení, talentovaná kreslířka a správkyně obrazárny působící na svém postu již 17 let!

zobrazit
5
Aya Watanabe

XXL Módní patrola I.

Každý obyvatel na hradě určitě zná naši Módní patrolu, a kdo by se jí také nebál, že? Patroláři vybírají outfity všech možných kombinací, střihů, barev,... a co se kde najde, zhodnotí a následně je publikují v Corvinu. Protože všichni máme moc rádi velká balení, tak jsem si pro vás připravila první díl, když tedy nepočítám halloweenský speciál, série s názvem XXL Módní patrola. Hurá do světa hradní módy (pomlouvání)!

zobrazit
0
Kenna Astrea Sardothien

Havraspárská nováčkovská soutěž

Víte, co se dělo v termínu mezi desátým zářím a dvacátým říjnem? No přece havraspárská nováčkovská soutěž! Zajímá vás, jak vlastně probíhala a jak ji s odstupem vnímají nejen účastnice, ale i samotná organizátorka? Čtěte dál!

zobrazit
1
Melanie Abott
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Aya Watanabe
Zástupce šéfredaktora: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Melanie Abott
Autoři článků: Addie Hazel, Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Charlie Ann Whitaker, Kenna Astrea Sardothien, Lilien Emity Meissed, Melanie Abott, Zendaer Amattis

Poděkování: Všem autorům a korektorům, kteří se s nadšením pustili do své práce v novém roce. Nechť nám to všem vydrží!