7/2021
Také jste zahlédli ty blázny, co už odpočítávají dny do Vánoc? Nebojte, v Corvinovi běží čas normálně a jsme ještě v krásném podzimní období. No krásném, pro někoho možná ne, mnozí z nás totiž trpí onou pověstnou podzimní depkou. Návod jak na ni si pro vás ale ve spolupráci s hradním osazenstvem připravila naše začínající redaktorka z řad prváků, tak si její článek rozhodně nenechte ujít. A až se dostanete do té správné podzimní nálady a budete v ní až tak po uši, že se budete chtít vrátit do Halloweenu, náš redaktor si pro vás připravil článek nadupaný vším halloweenským. Z jeho pera také pochází článek o podzimních večerech, kde se dozvíte, jak se zachmuřené sychravé večery zpříjemnit konvičkou vynikající čaje.

Naše zástupkyně kapitána naše podzimní číslo okoření jak jinak než famfrpálem a svými články vám přinese pohled na začínající famfrpálovou sezónu a sdělí vám, jak si havrani užili Den Zlatonky, který jsme slavili týden před Halloweenem.

Příjemné čtení přeje
Aya Watanabe

Podzim v naší koleji

Jak tráví Havraspárští podzim? Mají ho rádi? A jak se vůbec na podzim oblékají? To vše se dozvíte z textu tohoto článku, který je bohatě protkán i autorskými fotografiema několika členů naší koleje.

zobrazit
2
Corvinus Declaratio

Známí neznámí: Vilja Carrie Dechant

Série Známí neznámí se vám hlásí s dalším rozhovorem. Tentokrát jsme zpovídali Vilju Carrie Dechant. Že vám to jméno nic neříká? To je dost možné, Vilja na hradě moc vidět není. Právě proto je tu tento článek, pojďte Vilju poznat!

zobrazit
3
Aya Watanabe

Podzimní čajové večery

Pojďme se společně oddat tajemné atmosféře čajových seancí. Popovídat si o tom, jak to vlastně s čaji je a jak si poradit při čajových rituálech. Tento článek bude zejména relaxačního charakteru, ale možná se tu někteří z vás dozvědí něco nového.

zobrazit
4
George McGloid

Famfrpálová sezóna je za dveřmi!

Nová famfrpálová sezóna je za dveřmi a všichni se na ni těší. Obzvláště Havraspárští, kteří jdou letos obhájit loňskou výhru. Jsou na to připraveni? Mají už nějaké speciální taktiky? A co nové tváře, máme nějaké?

zobrazit
2
Addie Hazel

Bojujeme s podzimní depkou

Není opravdu nic lepšího, než když se ráno vzbudíte do sychravého dne. Podíváte se z okna svého útulného pokoje a vidíte mlhu hustou jako hrachovou polévku, šedé nebe a zimu. Tomuhle počasí já říkám zalézt zpátky do peřin s knížkou či dobrým filmem a počkat až přejde, ale to bohužel nejde, že? Jak podzimní depky řeší hradní osazenstvo? Co pomáhá všem na hradě udržet si dobrou náladu?

zobrazit
7
Eigrela Alesev

Halloween jak se patří

Dozajista je mezi námi mnoho osůbek, které milují halloweenskou atmosféru – spoustu krásných dekorací, nějaké ty strašidelné knížky a horory a samozřejmě i nějaké ty luxusně vypadající zákusky.

zobrazit
2
George McGloid

Den Zlatonky aneb modří oslavovali

Dne 22.10. byl den Zlatonky a tomu by nebylo, aby ho havraspárský famfrpálový tým neoslavil. Jak celý večer probíhal? A které aktivity si připravilo famfrpálové vedení? Vše se dočtete zde...

zobrazit
5
Addie Hazel
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Aya Watanabe
Zástupce šéfredaktora: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Felicia Krejčí, Rogerina Retta Maylor
Autoři článků: Addie Hazel, Aya Watanabe, Eigrela Alesev, George McGloid

Poděkování: Všem redaktorům a korektorům, kteří se probrali z podzimní depky, oklepali se a chopili se brku. Ať vám to vydrží aspoň do Vánoc!