1/2017
Celý náš hrad i jeho přilehlé pozemky, stejně jako kraje mudlovské, svírá třeskutý mráz. I přes všechny zimní radovánky, bruslení po zamrzlém jezeře, stavění sněhuláků a házení koulí po panu řediteli, se mnozí z nás začínají těšit na jaro a přívětivější, slunečné dny. Redakce modrého plátku přináší dnes další příležitost zachumlat se u krbu s šálkem horké čokolády a dlouhé čekání si ukrátit v bludišti řádků a slůvek. Ovlivněni sněhem za okny a zimou v redakci – netopíme, šetříme – sepsali číslo místy poněkud mrazivější. Věříme však, že zahřeje u srdce stejně dobře, jako čokoláda a oheň praskající v krbu. Nechte se tedy jeden nebo vícero dlouhých zimních večerů těšit články, které šikovní modří sepsali. A až budete mít dočteno, můžete se poprat s důmyslnou soutěží.

Za redakci Corvina Declaratio
James Watfar

Soutěžíme s Corvinem – Tajemství slečny kolejní

Po veleúspěšném ŠMRNCu přichází náš nejmo(u)dřejší časopis s novou, ještě úžasnější soutěží. Tentokrát však půjde mnohem o víc než sladit dohromady pár kousků a uspět u přísné poroty. Teď hrajeme o čas, čistou mysl a hlavně důvtip, kterého bude ještě dosti potřeba, protože, podržte se... Naše madam kolejní má tajemství!

zobrazit
7
Corvinus Declaratio

Když frčí led a mráz

Jen obtížně by se na hradě hledal někdo, kdo nezaznamenal novou mrazem oplývající kolekci salónu Stříbrná NiT. Zajímá vás více?

zobrazit
1
Wronka Zabloudilová

Dobrý pán, špatný sluha? Mrazák!

Pár kroků na Ministerstvo kouzel a hned v prvním patře se nachází podatelna. Stačí si vzít příslušný formulář – Žádost o dočasné zneaktivnění, pak se stačí jenom vrátit do své ložnice, obléci si šálu a počkat, než vás hradní express odešle do mrazivých krajin k tučňákům, na náklady školy. Co nás vede k tomu, že se jednoho dne rozhodneme vykročit směr Ministerstvo? Varování: Může být depresivní, negarantujeme happy end!

zobrazit
3
Any Dawson

Řády a ocenění

Konec školního roku symbolizuje závěrečná slavnost, na které jsou předány poháry kolejím a jednotlivcům řády a ocenění. Podívejme se ještě před vyhlášením do Síně slávy, a nejen tam, na řády a ocenění.

zobrazit
1
Edmund Heusinger

Havraspár má další OVCI, Cleu!

Chov zvířat v koleji frčí a havraspárští si díky Clee rozšířili stádo ovcí o jednu hlavu. Dalo to práci? Stálo to za to? A kdo se bude o nového svetroidního mazlíčka starat?

zobrazit
0
Any Dawson

Fleuntýnka nadělovala Havraspáru

Jako každý rok, i letos Fleuntýnka nadělovala hodným studentům nějakou tu věc, která by jim mohla připomínat jejich kolej. Pojďme se tedy společně podívat na to, co dostali Havránci a jestli jsou spokojení.

zobrazit
0
Arietty Liella Minette

Cestou z kina

Každý si jistě vzpomenete na nový film „Fantastická zvířata a kde je najít“. Po dlouhých letech přichází další film z HP prostředí. Už odezněla nějaká doba od jeho prvního uvedení do kin a většina lidí ho už zřejmě viděla. Teď přichází jeho zhodnocení. Co dalšího by se mohlo natočit ze světa HP?

zobrazit
0
Saphira Crystal

Dawsonová a její tajemství

Bez některých věcí si zkrátka hrad nedovedeme představit: duchové, pan ředitel procházející chodbami, hemžení studentů při termínovce, Dawsonka... A právě poslední zmíněné osobě se budu dneska věnovat v tomto článku, tedy konkrétně jejímu ostře střeženému tajemství. Určitě vás ta otázka trápí stejně jako mě, jen se ji bojíte vyslovit, protože Any rozhodně nemá pověst plyšáka. Jak to, že se tahle fosílie ještě nerozpadla?

zobrazit
1
Jitten Elenvírová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Hazel Jane Morion, Phillipa O Connel, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Any Dawson, Arietty Liella Minette, Aurora Astrid Sinsirova, Edmund Heusinger, Jitten Elenvírová, Saphira Crystal, Wronka Zabloudilová

Poděkování: Všem redaktorům s dobrým nápadem a chutí přenést ho na stránky časopisu.