CD Speciál - Po stopách Candora
Divíte se takto plnému vydání? Já také, ale jsem za něj ráda. A náš chamtivý havran Candor, jenž sřeží naše konto, bude jistě ještě radši, neboť tyto články jsou psány víceméně pro něj. Totiž hned na začátku prázdnin vyrazily trojčlenné a dvojčlenné týmy udatných havraspárských studentů a několika zástupců z řad profesorů na letní výpravu po jeho stopách. Objevují různá zákoutí Candorova života i minulosti a aby se mohly posouvat dál, plní s nasazením vlastních životů různorodé úkoly a překonávají všemožné nástrahy, které na ně při jejich cestě čekají. Většina úkolů se poté odešle porotě, která odborně posoudí, jak odhodlaný a bojovný byl každý tým a na základě toho práci týmu řádně ohodnotí. Hodnotit bude i následující články, neboť sepsat článek o jakékoli žijící osobě našeho hradu byl jeden z úkolů. Vzhledem k pravidlům soutěže a skutečnosti, že budou články hodnoceny porotou, neprošel ani jeden řádnou korekturou a všechny články jsou anonymní.

Příjemné počtení za všech dvanáct tajemných autorů přeje,
Aya Watanabe

James Watfar: Nenáročný letní rozhovor

Profesor s bohatou historií, s velkým množstvím vyřčených perel, vášnivý diskutér, kreativec, milovník dobrého humoru a velkého množství galeonů. Nyní je znám skrz předmět Čtenářství, jinak o něj na hradě vlastně ani nezavadíte. Profesor Watfar si nechal položit pár otázek a nejen, že na ně odpověděl, dokonce nás nechal nahlédnout do truhly plné rozhovorových perel!

zobrazit
4
Corvinus Declaratio

Zaklínač na pultech Příčné ulice

Čarodějku na procházce v háji uštkly zmije, všichni hadi pochcípali, ale vědma žije... A víte, co měla na sobě?

zobrazit
3
Corvinus Declaratio

Saiph Lacaille: Hadí král má skvělou redakci plnou lidí, se kterými si rozumím a mám je ráda

Saiph znám krátce, ona i na hradě je krátce, když si to tak vezmeme. Je tedy mnohem mladší než já, ale přesto se v novinařině vyzná minimálně dvakrát tolik, co já. Ale to je to jediné, co o ní vím a dost možná i to jediné, co o ní víte vy. Ponořte se tedy do následujících řádků a poznejte Saiph blíže.

zobrazit
2
Corvinus Declaratio

Multilingvista a dobrodruh Kouhei Hasangeki: "Asie je pro mě magické místo, kam se rád vracím"

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým ako vyzerá bežný život polyglota a cestovateľského nadšenca? Aká je Južná Kórea a východná Ázia? A kto na hrade sa dovohorí až šiestimi jazykmi? Pán Kouhei vám o tom všetkom s nadšením rozpovie!

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Ohlédnutí s Myker za její dráhou pokladnice

Letos ve funkci skončila po pěti ročnících pokladnice Myker Fae McGarden. Ve spolupráci s ní jsme tedy připravili ohlédnutí za hlavními body, či momenty jejího kolejního působení.

zobrazit
1
Corvinus Declaratio

Na slovíčko s Kennou Astreou Sardothien

Čo všetko nám Kenna o sebe prezradila? Ako to je s jej vášňou pre nakupovanie? Čo hovorí vedúca patroly o patrole? Ktorú formu kreslenia má najradšej? Ako vidí svoje NKÚ, ktoré začnú klopať na dvere? A čo ona a funkcie? To všetko tu!

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Strelecká hviezda Eleonora Anima o famfrpálovom tíme: "Naše největší síla podle mě spočívá v našem přátelství"

Tichá, talentovaná, večne zasnená i neutíchajúco kreatívna. Aj tak sa dá popísať jeden z najväčších prínosov streleckého famfrpálového tímu. Tušíte o ktorej modrej duši je reč?

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Po stopách hříšných outfitů Any Dawson

Každý moc dobře ví, že madam Any Dawson je jedna z největších hradních hříšnic vůbec, ať už kvůli nekonečným záznamům ve školních trestech, nebo díky své nehynoucí lásce k oblečení, kterému se dnes podíváme na zoubek a zapátráme v nejtemnějších hlubinách módní patroly.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Marguerita Laux: „Kde mám vlasy!“

Bývalá zmijozelská studentka Marguerita je všemi známá a velice oblíbená dušice, což dokazuje i fakt, že se v letošním roce stala Osobností Hogwarts. Dokázala toho však mnohem víc, a ačkoli ji spousta z vás zná, tak o ní jistě nevíte vše. I když je mrtvá má Vám co říct, tak čtěte dál a dozvíte se víc…

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Nová krotitelka Candora Grace Annabeth Reatcher

Koncem roku došlo v Havraspáru k mnohým změnám v kolejních funkcích. Jednou z nich bylo také představení nové společnice Corvino Candora. Na post pokladnice a správkyně kumbálu usedla plna energie a motivace studentka sedmého ročníku Grace Annabeth Reatcher!

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Modrá kolej očima žluté prefektky = Skandál?!

Helen Miltonová. Mrzimorská prefektka, hráčka famfrpálu, vyhlášená bodohrotička a redaktorka Denního věštce. Tento rozhovor se pokusí z této všestranné osobnosti dostat co nejvíce, především o naší skvělé koleji. Povede se to nadějnému a přehnaně skromnému redaktorovi? Čtěte dále a vše se dozvíte.

zobrazit
4
Corvinus Declaratio

Představení profesorů: Barbara „žába“ Arianne Lecter

V tomto článku se dozvíte základní informace vždy o jednom profesorovi. Exkluzivní rozhovor, představení profesora, jeho postřehy z hradu a mnoho dalších.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Aya Watanabe
Zástupce šéfredaktora: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Nedělala se
Autoři článků: Soutěžící

Poděkování: Všem tajemným autorům a organizátorům soutěže.