5/2022
Léto skončilo, prázdinám jsme zamávali a nyní už sedíme ve třídách, čteme výklady a vypracováváme domácí úkoly. Začátek školního roku ale nezanemá jen začátek povinností. Stále si mezi nimi můžete najít čas na zábavu a nové číslo Corvina vás k tomu přímo vybízí!

Jelikož před létem proběhl závěrečný kolejní večírek, který byl zdrojem několika změn ve vedení, přináší vám náš modrý plátek rozhovor s novou primuskou Melanie, absolventkou OVCÍ Ewenliou a odcházející pokladnicí Grace, kterou už pár dní můžete vídat v profesorském hábitu. Slečna Grace si pro vás připravila také článek, který ocení všichni alergici a naleznou v něm spoustu užitečných rad a tipů.

Pokud od našich článků očekáváte něco více mudlovského, budete nadšeni z článku Podzimní pečení po havraspársku, kde si pro vás novopečená redaktorka Eleanor připravila tři chutné recepty na sladké dobroty, které stojí za to vyzkoušet. A potěší vás i článek Harry Potter v podcastech, kde najdete doporučení na podcasty, které musíte slyšet. Mudlové se v nich podrobně i zábavně zaobírají naším světem a jde jim to překvapivě dobře!

V neposlední řadě tu pro vás máme článek, který vás vtáhne do minulosti a představí vám spoustu speciálů, které kdy zdobily stránky našeho plátku.

Příjemné čtení přeje
Aya Watanabe

Grace Annabeth Reatcher: „Prácu na konte som zbožňovala, ale bol čas sa posunúť ďalej“

Grace Annabeth Reatcher. Nyní už bývalá pokladnice Havraspáru. Od loňského roku ale držitelka Ceny Roweny z Havraspáru. Popovídala jsem si s ní o jejím odchodu z funkce i o uděleném řádu. Nestyďte se a pročtěte si rozhovor!

zobrazit
5
Aya Watanabe

Staré corvinovské projekty I. – speciály

Corvinus Declaratio funguje ve svém nynějším kabátku již přes 12 krákoků, jeho první vydání vyšlo 31. sněžena 2010. Od té doby si mnohé zažil a přinesl spoustu projektů, které stojí za to si připomenout! Jste zvědaví, jaké neobvyklé speciály se v našem plátku objevily?

zobrazit
11
Aimée Leavittová

Harry Potter v podcastech

Knihy o Harrym Potterovi znáte nazpaměť jako básničky? Filmy vyprávíte jako, kdybyste pomáhali vymýšlet scénář? V tom případě jsou pro vás podcasty nejlepším řešením!

zobrazit
6
Addie Hazel

Podzimní pečení po havraspársku

Prázdniny už skončily, což znamená, že léto už je za námi, a tak je pomalu čas připravit se na přicházející se podzim. A abychom vás na něj řádně naladili, rozhodli jsme se s vámi podělit o skvělé podzimní dobroty. Naleznete zde recepty, které zvládne každý kouzelník či kouzelnice!

zobrazit
5
Eleanor Moon

Melanie Abott: „Jsem opravdu ráda, že vás mám, havrani. Buďte tak skvělí jako doposud.“

Dovolte mi, abych vám představila nově zvolenou primusku havraspárské koleje Melanie Abott. Jak vzpomíná na své prefektské roky? Co pro ni znamená post primuse? A jak vidí modrou kolej v budoucích letech?

zobrazit
3
Addie Hazel

Listnaté stromy v dobrom aj zlom: hlavne v tom zlom!

Alergia. Obyčajné slovo skladajúce sa zo siedmych písmen, no pre niektorých nočná mora. Samozrejme nie je alergia ako alergia a niektoré nám robia problém len vonku. V tomto článku sa dočítate, ktoré stromy môžu vyvolávať alergické reakcie a ako bojovať pri ich spustení. Pár tipov si nájdu ako aj alergici tak aj astmatici pri možnom alergickom/astmatickom záchvate a taktiež ako sa proti peľu zo stromov brániť doma.

zobrazit
3
Grace Annabeth Reatcher

Ewenlia Lerche: „Keď sa obzerám späť, ani neviem kam sa všetky tie roky stratili“

Ewenlia složila zkoušku OVCE a ukončila povinnou školní docházku v Bradavicích. Co nám o sobě prozradila v následujícím rozhovoru? Jak vidí svou zkoušku? Jaké jsou její další plány? To a mnohem více vám přináším v tomto rozhovoru!

zobrazit
3
Markét Maky Modřinková
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Aya Watanabe
Zástupce šéfredaktora: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Addie Hazel, Aimée Leavittová, Aya Watanabe
Autoři článků: Addie Hazel, Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Eleanor Moon, Grace Annabeth Reatcher, Markét Maky Modřinková

Poděkování: Všem redaktorům, kteří nám zpestřili začátek nového školního roku a postarali se tak o to, že s sebou nepřinesl jen samé povinnosti, ale i radosti!