3/2011
Vždycky jsem obdivovala, co všechno dovedou lidé udělat pro svou životní vášeň. Pro to, co je naplňuje, co pro ně znamená celý svět. V takové chvíli je člověk schopen překonat veškeré lidské hranice, natáhnout se ten poslední centimetr, doběhnout ten poslední krok a dosáhnout cíle, který si vytyčil. Jsou to obdivuhodné výkony.

Zakladatelé Hogwarts předávají náš projekt lidem, kteří pro něj udělají první poslední a jsou schopni se pro něj rozkrájet, jen aby zůstal naživu. Již několikrát jsme se o tom přesvědčili a viděli, že při záchraně hradu jdou subjektivní pohnutky a přání stranou.

Při každoročním pohledu do přesýpacích hodin s bodovými drahokamy vidíme, jak studenti s vypětím svých sil překonávají osobní i celoškolní rekordy a dosahují svých cílů. Jak s námahou dopisují i ten poslední palec pár vteřin před půlnocí. A ať na takové studenty profesorstvo prská jakkoliv, faktem je, že těm studentům daný předmět stojí za to, aby obětovali některé ze svých drahocenných nervů a úkoly či eseje dopsali.

V dnešním vydání jsme si také hrábli na dno. Laťku náročnosti jsme dali poněkud vysoko a tento výtisk jde na pulty s našimi jazyky na vestách. Od dob speciálu Nevermore nepamatuji takové vyčerpání. Jak se ale tak koukám na hřející buclatou trojku roku 2011, do žil se mi vlévá nová energie. Není to jen soupis fůry článků. Je to seskupení dopředu ušlých kroků redaktorů, které má Corvinus pod svými křídly. Redaktorů, kteří tentokrát překonali své hranice a dosáhli tam, kam ani nepomýšleli.

A já vám chci tímto, milí redaktoři, za tu dnešní trojku poděkovat. Posunuli jste Corvina zase o krůček dál a já jsem na vás pyšná.

Čtenářům nyní tedy popřejeme, aby se jim poslední sněženový výtisk líbil a našli v něm to, co hledají. Stačí jen chtít.
Za redakci,

Larrie Larstonová
Komiks: Nováčkovský valčík

Elle Sutherland: „Nemá smysl neustále jen prosit a prosit.“

Školní rok včera oficiálně skončil závěrečnou slavností a s ním pro Elle Sutherland skončil i první rok ve funkci inspektorky výuky. Jaký byl? A jaký bude ten příští?

zobrazit
1
Janel Weil

Čaropřehlídka završila mohutným finále!

Již třetím rokem v řadě se konala velkolepá Čaropřehlídka na Příčné ulici. 25.1. zazněl gong a hlasování o nejlepší model letošního ročníku bylo ukončeno. Výsledky byly oznámeny na včerejší slavnosti a my jsme u toho samozřejmě byli.

zobrazit
3
Larrie Larstonová

„Nepotřebuji více Snaživců,“ hlásá nebelvírská Mooren

I letos se uděloval titul Snaživce roku. Nakonec jej získala Jane Mooren z Nebelvíru a Corvinus Declaratio se jí zeptal, jaké to jsou pocity. A také na to, co si myslí o aféře, která otřásla slavností.

zobrazit
2
John Werewolf

Opravdu je nezbytné podvádět?

Mysleli jste si, že lhaní, podvádění,... jste s registrací na Hogu zavřeli pomyslná dvířka před nosem? Mýlili jste se. Je to však správné, pochopitelné nebo omluvitelné?

zobrazit
6
Elanius Aine Neil

Zaměstnanecké poukázky pod lupou!

Už se vám zajisté stalo, že jste potkali nějakou profesorku v překrásných šatech, které by jen těžko sehnala na Příčné ulici, či profesora v elegantním kabátu, který není nikde k dostání. Kde ale profesorky a profesorové k těmto věcem přišli? Dali se na černou magii, nebo je v tom nějaký jiný nelegální fígl?

zobrazit
3
Lilien Emity Meissed

Sbírky na Hogwarts

Kebuláčci, oblečení či snad fenomén čokoládových žabek? Pojďme nahlédnout do útrob hradu a zjistit, co vše se tu vlastně sbírá.

zobrazit
7
Melánie Hale

Filmový Harry Potter - přestříhaný a se spoustou fidlátek

Po chvíli brouzdání jsem na internetu narazil na novou, o několik minut prodlouženou, verzi prvního filmu o čarodějnickém učni. A připomněl jsem si také tento příjemný film. A tak jsem chvíli hledal a našel jsem, že budou vydány všechny filmy v tzv. Ultimate Edition.

zobrazit
0
John Werewolf

Už vítáme lososy

Jak jistě všichni víte, před našimi branami se shromažďuje tlupa budoucích nováčků. A proto jsem se rozhodla, že si s těmito panáčky popovídám a udělám krátký rozhovor.

zobrazit
0
Brianag Mac Coileáin

Deset věcí, které musíte udělat jako lososový nováček

Existují určité věci, které byste měli vy nováčci udělat... Dokud se nevybarvíte.

zobrazit
11
Evelina van Eyck

Tajemno pod lupou: Astrální cestování

Všude kolem nás se dějí nevysvětlitelné záhady. Pojďme se podívat na první z nich - mimotělní cestování, jinak nazvané Astrální.

zobrazit
20
Melánie Hale

Letem předmětovým světem - Nauka o fobiích

O čem je vlastně tento předmět vedený benjamínkou, profesorkou Smithovou? Podívejme se mu pořádně na zoubek.

zobrazit
0
Melánie Hale

Corvinus v novém. A co plánují ostatní?

Corvinus Declaratio se nedávno oblékl do nového peří. Nás ovšem zajímalo, jestli podobnou změnu vzezření plánují i ostatní kolejní časopisy. Pojďte s námi hledat odpověď!

zobrazit
0
Connie Clerenc

Sbohem, nováčkovská dobo

Před bránou hradu netrpělivě čekají noví zájemci o dlouho očekávanou registraci. Ještě chvíli a budou tu s námi noví béžoví. Velká síň bude plná života, nadšení a otázek. Každý, kdo je dnes na hradě, tímto prošel. I já jsem měla tu čest být „lososová“ a není to až tak dávno.

zobrazit
4
Yasmin Mia Madisson

Lilien E. Meissed o svém vysokém osobním hodnocení

Lilienino jméno je v historii Havraspáru zapsáno již na mnoha místech. Famfrpál, Corvinus Declaratio, a čerstvě i Síň slávy. Jméno, které, jako mnohá ostatní, nahání husí kůži. Pojďte se o ní přečíst více, Lilien totiž vycenila zoubky.

zobrazit
8
Elanius Aine Neil

Z akvamarínového deníku V

Můj první rok na Hogwarts se blíží pomalu ke konci. Tak rychle to uteklo. Ale není čas nad poklidným rozjímáním nad šálkem skořicového latte. Přede mnou je totiž poslední víkend školní výuky a tedy poslední možnost vypracovat záverečné eseje.

zobrazit
2
Yasmin Mia Madisson

Perličky z Velké síně

Už je to skoro tradicí, že vám přinášíme to, co by mnoho lidí mohlo považovat za žvásty, ale jde to brát i za cenné perly. Úhel pohledu. Opět jsme je pro vás nasbírali a přejeme vám skvělou zábavu!

zobrazit
3
Lilien Emity Meissed

Ovčí příběhy: Začátek

Přečtěte si příběh o malém, rozkošném a nevinném Evženovi, který opustil vlastní domov, aby se vydal na dalekou cestu. Kam až ho jeho kopýtka donesou?

zobrazit
0
Melánie Hale

Pan Kde nic a Paní Tu nic

Nedávno se naše redakce doslechla o nevídaném manželském páru. Tudíž jsme se rozhodli, že vás s tímto párem seznámíme. Jmenují se pan Kde nic a paní Tu nic a jsou to manželé, kteří tu nejsou. Nejdříve si o nich něco povíme a následně se to "nic" pokusíme prozkoumat zblízka.

zobrazit
5
Brianag Mac Coileáin
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Larrie Larstonová
Ilustrátoři: Katelyn Auster, John Werewolf, Larrie Larstonová
Autoři článků: Brianag Mac Coileáin, Connie Clerenc, Elanius Aine Neil, Evelina van Eyck, Janel Weil, John Werewolf, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Melánie Hale, Yasmin Mia Madisson


Poděkování: Ilustrátorům za to, že nám ještě vyčerpávající zadání kreseb nehodili na hlavu. Redaktorům za to, že mistrně dodrželi své termíny a nepodlehli nátlaku ze strany šéfredaktorky. Siru Werewolfovi za čas a podporu, kterou celému Corvinu, Sedmeru a redakci věnuje. Skřítkům, kteří nám poslední chvíle před vydáním podávají pomocné berle. A všem čtenářům, kteří z Corvina dělají více než pouhou záchodovou četbu; jsme vám vděční. ;D Děkujeme!