2/2023
Měsíc únor je za námi a nové číslo Corvina před námi. Stejně jako minulé číslo a asi jako každý na hradě, se zabývá plešatou nemocí. Najdete zde o ní dva články a to XXL Módní patrolu, jež vám třeba dá inspiraci, jak svou plešku stylově zamaskovat, a exkluzivní rozhovor s hradní lékouzelnictví madam Orestou.

Abychom se podívali i na nějaké veselejší téma, připravili jsme si pro vás další díl Corvinovské pokladny smíchu, u které se zajisté zasmějete. Zaujmout by vás též mohl rozhovor s nejmladšími členy modré koleje či článek o hradě, který je psán právě z pohledu jedné z nejmladších členů naší koleje. Z rozhovorů to není všechno, v Corvinovi je máme očividně rádi, v tomto čísle na vás ještě čeká rozhovor s Addie Hazel, naší novopečenou famfrpálovou kapitánkou.

V neposlední řadě vám velmi doporučujeme článek o Harry Potter výstavě ve Vídni, kterou navštívila naše velmi aktivní redaktorka Nicolette. Vše vám zdokumentovala jak textem, tak především fotografiemi, stojí to za to!

Příjemné čtení přeje
Aya Watanabe

Corvinovská pokladna smíchu se znovu otevírá!

Corvinovská pokladna smíchu se opět otevírá a nabízí vám k prohlédnutí své nejlepší klenoty z let dávných i současných (hlavně současných, neboť jste opravdu vtipní!). Chcete je vidět a pobavit se? Čtěte!

zobrazit
9
Aya Watanabe

Harry Potter: The Exhibition k vidění ve Vídni

Interaktivní výstava na témata Harry Potter a Fantastická zvířata, co bychom kamenem dohodili. Od prosince je v nedaleké Vídni otevřena expozice pro všechny malé i velké fanoušky světa čar a kouzel. Co vše lze v prostorách výstaviště vidět a zažít? Stojí výlet za to? To a mnohem víc se dočtete v tomto článku… Ty, kteří se třeba teprve chystají, upozorňuji na náplň článku, která obsahuje rozsáhlé informace, co se tam nachází, a doprovodnou fotodokumentaci. Tak ať si případně nezkazíte překvapení…

zobrazit
9
Nicolette Marique Leroy

Addie Hazel: „Za jakoukoliv reklamu havraspárskému týmu budu ráda!“

Jméno Addie Hazel není na Hradě neznámé. V Corvinu Declaratio jste si již mohli přečíst nejeden rozhovor s ní, to však nebrání tomu, aby vznikl další! Přestože se týká zejména převzetí postu kapitánky, padly otázky i na jiná témata. Neváhejte tedy a čtěte dál!

zobrazit
9
Aimée Leavittová

Očima (ne)nováčka...

V tomto článku vám přinášíme jakési zamyšlení někoho, kdo po několika letech stanul opět „na začátku“ hradního života. Pohled na to, na co pamatují ti nejmladší, ale ti starší už to mohou mít v mlze nebo to za nich bylo třeba jiné.

zobrazit
11
Ashley Watfar

A zase je řeč o té plešaté nemoci aneb Rozhovor se zdravotnicí madam Orestou

V minulém čísle našeho časopisu jste se mohli dočíst nějaké informace ohledně nové hradní nemoci - Calycocorsus stipitatus. V té době ještě šířící se, ale v tuhle chvíli už rozšířenou do všech stran. Mezi obyvateli se teď snad nevyskytuje nikdo, koho by choroba nedostihla. Někoho dokonce na druhou, či na třetí. Pro aktuální vydání se mi podařilo setkat s naší zdravotnicí madam Orestou a vyzvědět nějaké odborné informace o plešaté nemoci. Pokud vás rozhovor zajímá, tak směle do čtení…

zobrazit
4
Nicolette Marique Leroy

Kdo vládne zimě?

Určitě jste si všimli, že se zima v průběhu času změnila. Tytam jsou hluboké závěje sněhu, zamrzlé vozovky a uhelné prázdniny. Co za tím ale stojí a mohli bychom to nějak napravit? Pojďme se podívat na pár božstev, kteří by mohli zimu napravit.

zobrazit
5
Charlie Ann Whitaker

Závěrečný kolejní večírek aneb Přišla, viděla a získala co se dalo!

Školní rok Zima 2023 je už sice za námi a již nám začal ten letní, ale než za vším uděláme tlustou čáru, pojďme se ještě společně ohlédnout, co se událo na závěrečném havraspárském „rychlovečírku“. Ten se tradičně nesl v duchu ocenění nejaktivnějších havranů. Jedno jméno z úst vedení zaznívalo v komnatě až podezřele často. Kdo na modrém večírku zazářil nejvíce? Čtěte dál a dozvíte se, kdo shrábnul nejvíc pozornosti a odměn.

zobrazit
5
Nicolette Marique Leroy

Rozhovor s nejmladšími členy Havraspáru

Z nováčků už se oficiálně stali studenti prvního ročníku. Pojďme se podívat, jak havraspárští prvňaci zapadli mezi zkušené havrany!

zobrazit
12
Addie Hazel

XXL Módní patrola: Plešatá edice

Hradem se nezadržitelně šíří nová nemoc calycocorsus stipitatus způsobující plešatost, tedy ne zcela. Na hlavě všem nakaženým zůstává jeden trčící vlas uprostřed hlavy. Od pacienta 0 už uběhla nějaká doba a šíření se nepodařilo dostat pod kontrolu. Nakaženým tak nezbývá nic jiného, než se s následky nemoci smířit a uzpůsobit své dosavadní outfity anténce. Jak se jim to daří? Čtěte a můžete se několika vybranými modely pokochat s námi.

zobrazit
7
Nicolette Marique Leroy
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Aya Watanabe
Zástupce šéfredaktora: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Rogerina Retta Maylor
Ilustrátoři: Nicole Landin
Autoři článků: Addie Hazel, Aimée Leavittová, Ashley Watfar, Aya Watanabe, Nicolette Marique Leroy

Poděkování: Opět největší poděkování patří NiC, která sepsala neuvěřitelné 4 články! Aim, Ash a Addie též děkuji za příspěvek do čísla. Díky vám všem máme opět krásně bohaté nové číslo.