Letní módní okénko aneb nastavme slunci tvář

Jak jste si všichni všimli, sluníčko se za námi přišlo také podívat. Nikdo neví, jak dlouho se tu zdrží, ale mnoho studentů a profesorů mu už nastavilo svůj úsměv a také se podle toho nastrojili. Posuďte sami!

Ještě než začneme, ráda bych představila dnešní hlavní porotkyni, která ohodnotí naše/vaše modely, a tou není nikdo jiný než naše super šéfová, Larrie Larstonová, které tímto děkuji, že se zhostila tak nelehkého úkolu.

A nyní už k tomu hlavnímu! Prošla jsem hrad a našla pár opravdu letních a hezkých modelů, které vám předvede někdo z vás.

 


 

anseiolaHledala jsem mezi fialovými, a řeknu vám, že naše milé profesorstvo na to jde opatrně, aby jim sluníčko nespálilo jejich drahocennou kůži, ale jak vidíte, najdou se i výjimky! Madam Anseiola Renine Rawenclav si oblékla úžasný Letní plážový oblek, který sladila s Havraspárským safírovým kloboukem a Havraspárskými havraními bačkůrkami. Jako doplňky použila korále Vražedné slzy a Snubní prsten. A aby se necítila osaměle, vzala si sebou svého kreativního kebuláčka. Musím přiznat, že jí to velice sluší, a mnoho slečen by se od ní mohlo učit!

Hodnocení: Moc krásný model, nemohu se na něj vynadívat. Barevné sladění je letní a zároveň takové pěkně havraspárské, to já ráda. Možná bych oželela kebuláčka, protože ač je to stvoření kreativní, estetiku celého modelu mi trochu barevně narušuje. Jinak ale tleskám, krása!

****

---

george

Pan profesor George McBrave si pro letní radovánky vybral Zdobenou róbu a Slunečný plášť, který doplnil Přívěškem "Sluneční síla", a aby dokázal, že miluje slunce, nechal si ve vlasech vykvést Růžový oleandr. Pan profesor ovšem miluje i Vánoce a tak si nechal svou krásnou soušku, kterou opatruje jako oko v hlavě. Myslím, že leckterý student by se mohl od pana profesora učit.

Hodnocení: Rovněž hezký model, potěcha pro oko. Překáží mi tam ta souška, to mi navozuje spíš zimní náladu. A možná mi to na pana profesora přijde trochu přeslazené, i když k nátuře bylinkáře se to hodí, je to vyloženě lesní model. Celkově moc pěkné. :)

****

 

 


 

vickyMrzimorští studenti jsou ve svém živlu, vždyť žlutá je barva slunce! Vicky Charmant Smajlík Smoulík jsou toho důkazem.

Vicky našla ve svém šatníku slušivé Minišaty a Společenskou obuv z dračí kůže. Vše doplnila kolejní čelenkou, Zlatým páskem, Mrzimorskou věšteckou koulí madam Helgy, náušnicemi Mořská bouře a přívěškem Věčné kouzlo. Samozřejmě nemůže chybět Čtyřlístek pro štěstí a hůlka.

Hodnocení:Vicky aplikovala politiku nevinné dámy, a to se téměř vždycky vyplatí. Krásný nenucený model sálající dívčí jemností určitě upoutá nejedno pánské oko. Tak pozor na ni! Jednoznačně tleskám! :)

****

 

---

smajlik

Smajlík prohrábnul svoji skříň a vybral si Mrzimorské tílko s tlapičkama a doplnil je Sněhovou vánicí, aby mu v horkých letních dnech nebylo takové teplo. Sportovní boty, Šalamounovy rukavice a Roh hojnosti to všechno skvěle doplňují.

Hodnocení: Ach ano, mám slabost pro muže, kteří se nebojí odhalit své osvalení! Trošku se mi v modelu tlučou důstojné rukavičky se sportovními botami, nemohu ale popřít, že celkový dojem je pro mne velice působivý.

****

 

 

 

 


 

riannonRiannon Evansova nezapře, že patří do Zmijozelu. Sladila se hezky do zelena. A k tomu si vybrala tričko Kolejní pýcha, Dlouhou sukni, Boty "Černota noci" a Kolejní čelenku. Jako doplňky zvolila Černo-stříbrný pásek, Dámské silonky, Náušnice "Kolejní hrdost", Zmijozelskou kostičku, Zmijozelskou lebečku se svíčkou a  Zmijozelskou černou růži. No přiznejte sami, že jí to sluší!

Hodnoce ní: Zamilovala jsem se do tohoto modelu, ačkoliv nemohu říct, že by mi přišel vyloženě letní. Nicméně sladění mi přijde perfektní, je mi blízký i ten styl a Riannon si zachovává notnou dávku čarodějnosti. S radostí uděluji pět hvězd!

*****

 

---

henrik

 

Henrik Leens sladil Bílé tričko s Černými koženými kalhotami a Vietnamkami. Letní podobu dodává jeho obleku především Suvenýr z Divokého západu, což je kovbojský klobouk a k tomu Rockové brýle s Arabským šátkem mladých rebelů. Opět tu máme fešáka dámy!

Hodnocení: Zelení byli vždy estéti, to mě již nepřekvapuje, ale u Henrika mi vypadly oči z důlků. Někteří by možná řekli, že model je příliš odvážný a přeplácaný, mně ale nepřijde. Musím říct, že mi přijde velice impozantní, určitě bych se za ním na školní chodbě otočila ;).

*****

 

 

 


 

anna

Anna Barberová také nezahálela a ve skříni vyhledala Řecké tričko a krásný Sluneční plášť. Což samo o sobě velmi ladí, ale naší krásné Ann to nestačilo a svůj oblek doplnila Stříbrnými šněrovacími botami, Stříbrnou čelenkou se závojem a jako třešniška na dortu nesmí chybět Náušnice "Kapky překvapení", Přívěšek "Měsíční krystal" náramek Polibek moře a jedinečný Havraspárský kolečkový havran.

Hodnocení: Ano, tohle je opravdový letní model, Annička byla pěkně odvážná. Zbavila bych se ale v případě tohoto modelu hůlky a havránka, i přes to, že obojí je životně důležité. Ruší mi tam ten obrázek nevinné princezny - hůlkou mě může začarovat, případně alespoň vypíchnout oko, havránkem podrazit nohy nebo nutit dělat chůvu, což mi moc princeznovské nepřijde. Jinak ale moc hezké, doplňky mi rovněž přijdou báječné.

****

---

ráďa

 

 

Náš modrý Ráďa Romanoff se také nenechává před sluníčkem zahanbit a vytasil své skvělé Moderní pánské triiko a sladil ho s Pánskými světlými kraťasy a botami Sportu zdar. Jako doplňky zvolil brýle Denní hvězda, Obyčejný šátek. V tomto studentovi se nezapře tvořivý duch, o čemž svědčí i Čapka z výtisku Denního Věštce.

Hodnocení: Tenhle model mi už merlinužel přijde hodně přeplácaný. Zahodila bych brýle, šátek a vyměnila boty, pak by mé oko doopravdy zaplesalo. Méně je někdy více a tady mi to místy přijde už přehnané.

**

 

 


 

alissia

 

 

Alissia Catherine Alterey nezapře hrdou lvici, kterou určitě je. Sladila krásný Červánkový výlet  s Bílými dámskými šortkami, které dopňují Černé kozačky, Náušnice "Kolejní hrdost", Dech stříbra a Nebelvírská soška Fénixe. Tleskám Alissio.

Hodnocení: Sympatický jednoduchý model. Letní vzezření mi kazí ty černé kozačky, navrhla bych nějaké letní sandálky spíš, v tomhle krásném počasí by to určitě udělalo dobře i modelce. :) Jinak hezké.

***

 

 

 

 

nebelbrach

Jako jako posledního jsem si nechala šarmantního studenta Nebelbracha Mechachu, který ukazuje sluníčku, že i student dokáže být šarmantně oblečen. Pohleďte sami na Černou košili Svůdce sladěnou s Kalhotami k obleku a Tmavými botami. Tomuto studentovi velice sluší i jeho brýle Měsíční záře. Jeho Nebelvírskou totožnost dokazuje Nebelvírský balonek Gryffindor. Myslím, že se nemá za co stydět!

Hodnocení: Ano, další muž, který se nebojí odhalit své svaly a hruď, tentokrát ještě v černé barvě, to já ráda. A dokonce nosí štěstí, jen se na něj podívejte. Moc se mi model líbí, tleskám!

****

 

 

---

Jak vidíte, všem to velice sluší a vy můžete alespoň odkoukat nějaké ty triky. A vůbec nezoufejte, že jste nebyli vybráni, příště totiž přijdem zase, a znovu si vezmeme někoho z vás na mušku.

Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Technická stránka: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Janel Weil, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: John Werewolf, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Elanius Aine Neil, Elennar Hollkin, Janel Weil, John Werewolf, Lilien Emity Meissed, Larrie Larstonová, Linn Rose Lairová, Madidess Leevian


Poděkování: Chci moc poděkovat všem, kteří se zapojili do společného projektu Corvina Declaratio a přiložili své síly ke slepování prvního ze série havraspárských dílek. Všem redaktorům, že si v období uzavírání známek udělali čas na příspěvek do Corvina (v některých případech i na pěkně tlustý špalík článků, že, El ;)). Skřítkům šmíráčkům pak, že si přestali mazat nohy tou nechutně puchnoucí mastí, ze které se redakci zvedal žaludek. Korektorce Weilovce, protože tentokrát asi překonala svůj rekord. A všem čtenářům, protože nám pořád dodáváte novou sílu a inspiraci. Díky!