Osobnost Hogwarts 2010

Každý si určitě všiml, že v pravém menu se mu objevil nový odkaz, konkrétně na anketu Osobnost Hogwarts... Co je tato anketa vůbec zač? Jaký je názor studentů?

Dvacátého května se na školní vývěsce objevila zpráva ohlašující začátek ankety Osobnost Hogwarts. Nebýt tohoto oznamu, možná by si mnozí z vás nevšimli, že v oddělení "Další aktivity" se zjevil odkaz na tuto anketu.

Myslím, že tuto soutěž netřeba dvakrát představovat, alespoň starším studentům. Prvákům a zapomnětlivým bychom ji však měli alespoň trochu přiblížit.

V anketě mají studenti, profesoři, duchové a zaměstnanci možnost zvolit si Osobnost Hogwarts. Tato osoba je vždy ta, kterou si pro něco vážíte. Není to soutěž kamarádství a ani oblíbenosti a když se zamyslíte, tak zjistíte, že takových osob je tu celkem dost. Máte možnost vyjádřit svůj názor v anketním formuláři, můžete poslat až pět jmen.

Tato anketa má na naší škole poměrně dlouholetou tradici, tento rok to není poprvé, kdy se objevila. Vždyť si všichni moc dobře pamatujeme na loňskou vítězku, madam Angelu Grey-Slytherin, která si titul Osobnost Hogwarts 2009 jistě právem zasloužila. Mimochodem, v současnosti můžeme její korunku vidět na hlavě Cerridwen Lowry Antares.

***

Rozhodla jsem se poptat několika nováčků, i když v současné době už bych je za nováčky nepovažovala, na Osobnost Hogwarts. Co o této soutěži ví? Co si od ní slibují? A už poslali své nominace?

Za Havraspár odpovídá Raven Whiteová:

"O této soutěži vím jen to, co se dalo zjistit povrchním přezkoumáním. To, že probíhá a kde že se dá nominovat." *úsměv* "Co si od ní slibuji? Asi nic, měla bych? To bych si asi musela honem něco vymyslet." *usměje se* "Své nominace jsem ještě neposlala, protože takový prvák má hromadu práce, aby všechno stíhal. Ale v plánu to rozhodně mám."

Za Mrzimor odpovídá Chloe Phoenixová:

"O této soutěži vím to, že probíhá pravidelně, že to není novinka, že ji minule vyhrála madam Angela a možná i díky tomu pak dopadla tak, jak dopadla, když tu bylo ZLO? No a její korunku získali výherci Bradavické čtyřky? Neslibuju si nic, nebo co bych si měla slibovat jako, nevím *směje se* Nominace jsem důkladně promyslela a odeslala, když už tady byla ta možnost pro všechny, ale doufám, že jsem nevybrala lidi, kteří si ten titul třeba ani nezaslouží, protože tu nikoho doopravdy moc neznám a o spoustě věcech, které se tu staly nebo dějí, nic netuším."

Za Nebelvír odpovídá Michelle Blueflame:

"Nic moc extra o této soutěži nevím, myslím si však, že je to pěkná věc, kde si můžeme navzájem sdělit své názory a poznatky o různých lidech z našeho téměř okolí... Myslím si, že určitě někoho potěší, když zjistí, že je z něj osobnost, teda pravděpodobně.." *mrkne* "Ještě jsem to nestihla.. ale už jsem to skoro udělala!"

Za Zmijozel odpovídá Henrik Leens:

"No, já se o to nijak nezajímal a ani netuším, komu poslat své hlasy. Mám jeden, dva tipy, ale nevím, koho dalšího zvolit, takže moje hlasy nejspíš propadnou. Ještě uvidím."

***

Toto byly názory nováčků. Jak vidíte, v mnohém se liší. A jelikož mě velmi zajímaly další názory, vyzpovídala jsem i starší obyvatelé hradu. A jak zněly otázky pro ně?
Co si myslíš o anketě Osobnost Hogwarts? Zaslal/a jsi už své nominace?

Začněme Havraspárem. O jaké názory se s námi podělili havránci?

Lilien Emity Meissed:

"Podle mě je to velice dobrá anketa, do které je zapojený celý hrad. A osobně by mě zajímalo, kdo vyhraje. Minulý rok této ankety vyhrála m. Angela, která zosnovala tzv. ZLO a nakonec na to doplatila. Kdo bude tím výhercem nyní? To by mě velice zajímalo." *škrábe se na hlavě*
"A samozřejmě už mám odhlasováno a už jen čekám, jestli se některý můj favorit probojuje dál." *usměje se*

Larrie Larstonová:

"Anketa Osobnost Hogwarts byla vždycky takovou komerčnější soutěží na hradě. Ačkoliv nepochybuji o tom, že je pro hrad důležitá a zábavná, osobně k ní nijak neinklinuji. Nicméně, nutno přiznat, že je to zase něco jiného a jistojistě oslovuje velkou část hogwartské populace.

Své nominace jsem zaslala hned po otevření nominační síně. Líbí se mi, že je anketa letos zprovozněna oficiálnější formou, která má navíc slušivou tvářičku. Dodává to soutěži notnou dávku prestiže." *úsměv*

***

Mrzimorští nám samozřejmě také odpověděli!

Nicholas McElen:

"Tato anketa je jedna z nejzajímavějších anket na hradě. Je určitě skvělé, že letos máme vytuněnější verzi, protože se to líp odesílá - škoda jen, že madam Ansí má po podlézání.
A ano, nominace jsem samozřejmě odeslal, ale dlouho jsem přemýšlel, koho to vlastně navrhnout. Je až s  podivem zajímavé, že většina hlasů byla zeleným studentům. A řeknu vám - zcela vážně - dvě osobnosti, pro které jsem hlasoval, a byl to komentátor famfrpálových zápasů a také Rosmerta."

Selena Enail Smithová:

"Anketa „Osobnost Hogwarts“ je skvělá věc, tedy aspoň podle mě. Všichni zaměstnanci školy a také studenti se dozví, kdo je na škole tím nejoblíbenějším a ve světě uznávaným. Je dobré znát tu osobu, která je v našem světě tou „star“, jelikož je to doklad toho, že dotyčný/dotyčná se snažil/a zlepšit jak dobrou náladou či dobrou prací náš svět.
Já osobně jsem již dávno nominovala svých pět oblíbenců, jak mezi studenty, tak i profesory či zaměstnanci školy. Sice jsem neposlala své hlasy hned na začátku, ale potřebovala jsem nějaký čas na rozmyšlenou a nakonec jsem přispěla i já tou svou troškou do mlýna.
Teď už jen čekám na výsledky, jelikož jsem zvědavá, jak vysoko se osoby, které jsem nominovala, dostaly".

***

Nyní si můžete přečíst názory dvou červených studentů...

Jane Mooren:

"Anketa je skvělá věc, i když v ní vlastně každý rozhoduje podle jiných parametrů. Osobnost by třeba nemusela být jen jedna, kterou je většinou nějaký opravdu známý člověk, když tu třeba i větších osobností, ale třeba ještě neprojevených, je daleko více.

Nominace jsem posílala hned v den první možnosti, žádné dlouhé rozmýšlení mě totiž nečekalo, jasno jsem v pěti jménech měla téměř ihned."

Nebelbrach Mechacha:

"No, co si myslím. Je jako každá anketa, ne zcela reprezentativní, ale zajímavá. Každý samozřejmě hlasuje podle něčeho jiného, jeden se fakt zamyslí, co kdo přináší škole, jiný se rozhodne podle osobních sympatií.
Trochu smůla je, že málokterý student může vyvíjet činnost v rámci celé školy, spíše se soustředí na svou kolej, takže jsou zde mají výhodu profesoři. Ale budiž jim přáno. Ano, hlasy jsem už poslal. Neprozradím." *úsměv*

***

A nakonec tu jsou zástupci zelené, zmijozelské koleje.

Barbara Arianne Lecter:

"Myslím, že anketa Osobnost Hogwarts je již nedílnou součástí hradu. Je to spíše anketa o nejpopulárnější osobu, ale i tak si myslím, že stojí za to, aby se anketa vyhlašovala. Přeci jen je hezké vidět, když se v  nominacích objeví i vaše jméno, no ne? *žabí úsměv*
A když neobjeví, máte třeba další cíl do příštího roku *žabí úsměv*
Své nominace jsem ještě neposlala, ale pár jmen mám již vyhlédnutých. Na druhou stranu si nechávám hlasování na poslední chvíli, protože nechci posílat formulář polovyplněný a na poslední chvíli třeba zahlédnu ještě někoho, kdo by si titul OH zasloužil *žabí úsměv*"

Noxy Silverssson:

"Přijde mi to skvělé *usměje se* A samozřejmě zaslala, koho jsem nominovala nechť zůstane tajemstvím *usměje se*"

***

Děkujeme všem za odpovědi!

Tak co? A vy? Už jste poslali své nominace? Pokud ne, určitě tak učiňte! Jen se zamyslete a uvědomte si, že okolo vás je spousta osob, které byste mohli nominovat. A určitě se najde pět, kterých si nejvíce vážíte.

Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Technická stránka: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Janel Weil, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: John Werewolf, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Elanius Aine Neil, Elennar Hollkin, Janel Weil, John Werewolf, Lilien Emity Meissed, Larrie Larstonová, Linn Rose Lairová, Madidess Leevian


Poděkování: Chci moc poděkovat všem, kteří se zapojili do společného projektu Corvina Declaratio a přiložili své síly ke slepování prvního ze série havraspárských dílek. Všem redaktorům, že si v období uzavírání známek udělali čas na příspěvek do Corvina (v některých případech i na pěkně tlustý špalík článků, že, El ;)). Skřítkům šmíráčkům pak, že si přestali mazat nohy tou nechutně puchnoucí mastí, ze které se redakci zvedal žaludek. Korektorce Weilovce, protože tentokrát asi překonala svůj rekord. A všem čtenářům, protože nám pořád dodáváte novou sílu a inspiraci. Díky!