S chutí léta

Určitě znáte ovocné poháry, palačinky, zmrzlinu… A co takhle to všechno zkombinovat dohromady? Jedinečný recept na takovouto pochoutku najdete jedině zde, v Corvinovi!

Znáte to, máte tolik práce, že nestíháte ani jíst. V jedné ruce esej, v druhé ruce brk, v puse rohlík, no jo, co se dá dělat. Na jídlo bychom si ale měli čas vyšetřit vždy. A jelikož už začalo to parné léto (a bylo načase!), připravíme si zmrzlinový pohár v havraspárském stylu.

Příjemně vás ochladí a osvěží a chuťové buňky budou mít co dělat, aby stíhaly tolik lahůdek najednou, na konci na nás čeká ještě malé překvapení!

***

Nejprve si ale jako vždy povíme něco o historii tohoto dezertu.

Havraspár tuhle mňamku ochutnal poprvé při závěrečném večírku na oslavu konce roku Zima 2010. Pokud si potřebujete osvěžit paměť, zapátrejte ve starších číslech Corvina. No a jak jsme jedli všemožné dobrůtky, objevil se před námi ten zmrzlinový pohár, na který dnes přinášíme recept! To by nejspíše bylo k historii, která ani není moc vzdálená, ale to je jen detail. a teď už k samotnému receptu.

*

Z M R Z L I N O V Ý   P O H Á R

Ingredience: vanilková zmrzlina, borůvky, jahody, šlehačka a další zdobení (polevy apod.)

Postup: Promícháme jahody a borůvky, vložíme do poháru, navrch klademe zmrzlinu. Dozdobíme šlehačkou a dále pokládáme teplé ovoce, například maliny, ale není to podmínkou. Pohár si můžeme jakkoliv ozdobit.

pohar

*

V čem je kouzlo? Všimli jste si, že není ani přibližně uvedeno, kolik jahod, borůvek nebo zmrzliny potřebujete? Nevšimli? Je to tak schválně! A proč? Protože právě tohle dodává tomuto receptu na jedinečnosti! Když se to vezme kolem a kolem, můžete si vlastně dělat, co se vám zlíbí! Je libo jahodovou zmrzlina? Nebo čokoládové pilinky? Pohár si můžete ochutit jakkoliv a právě to ho rozzáří tou pravou letní náladou!

***

A tohle ještě není všechno! Čeká nás ještě jeden recept!

Abychom ale dodržovali i pitný režim, přece jen, je vedro, teplo, horko, paříme se, smažíme se a vaříme se, uděláme si ještě letní koktejl! Těšte se, přichází opravdová lahůdka! Přichází něco, co nám ochladí mozek, abychom se nezbláznili! No jo, zas tak úžasný ten recept není, ale osvěží spolehlivě.

*

H A V R A S P Á R S K Ý   K O K T E J L

Ingredience: led, hroznová šťáva, pomeranč, citron, borůvky

Postup: Do nádoby na led nasypeme pár borůvek a zalijeme je vodou. Zmrazíme a čekáme, až budeme mít ledové kostky s borůvkami. Mezitím si nachystáme hroznovou šťávu a pomeranč, který vymačkáme k hroznovému nápoji. Smícháme dohromady a podáváme. Samozřejmě nezapomeneme na efektní led s borůvkami uvnitř. Citronem můžeme sklenici dozdobit.

koktejl

*

Já se loučím a těším se příště!

Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Technická stránka: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Janel Weil, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: John Werewolf, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Elanius Aine Neil, Elennar Hollkin, Janel Weil, John Werewolf, Lilien Emity Meissed, Larrie Larstonová, Linn Rose Lairová, Madidess Leevian


Poděkování: Chci moc poděkovat všem, kteří se zapojili do společného projektu Corvina Declaratio a přiložili své síly ke slepování prvního ze série havraspárských dílek. Všem redaktorům, že si v období uzavírání známek udělali čas na příspěvek do Corvina (v některých případech i na pěkně tlustý špalík článků, že, El ;)). Skřítkům šmíráčkům pak, že si přestali mazat nohy tou nechutně puchnoucí mastí, ze které se redakci zvedal žaludek. Korektorce Weilovce, protože tentokrát asi překonala svůj rekord. A všem čtenářům, protože nám pořád dodáváte novou sílu a inspiraci. Díky!