Jiné zvířectvo na hradě

Již všichni netrpělivě čekáme na ten přelomový den, kdy se na Příčné ulici objeví i jiná zvířata, než jsou sovy. Nepochybuji o tom, že každý z nás by se vrhl do krámu, kde by své spolužáky a kolegy pomocí loktů, nohou a ošklivých zaklínadel odstrkoval z cesty, jenom aby byl u pultu první a mohl si vybrat to nejhezčí zvířátko.

Co by to ovšem mělo být?

Eillen McFir Elat by na to šla velmi chytře. Ta by si koupila salamandra. Oheň v krbu hoří neustále, tak by se o svého mazlíčka ani nemusela starat.

Betelgeuse Orionis má zálusk na netopýra. Asi svých opeřených otroků (čili sov) má málo. Na druhou stranu se jí ani nedivím, protože se našemu plátku svěřila, že od svého nového zvířátka by očekávala, že si všimne, že je jeho panička a nevezme roha. Chudák slečna Bete! Jen si to představte, koupí si sovu za své těžce vydřené peníze a ta ji uletí. Musí to být pro tuto profesorku strašné a deprimující.

Jane Mooren kromě klasické kočky touží také po bobrovi ze Zakázaného lesa. Dokonce je tak majetnická, že by bobrů dovezla jen několik málo kusů a všichni by museli být prodáni pouze členům Nebelvíru. Na druhou stranu, já jim to přeju. Rozhlodané stoly, židle a postele nejsou pro ostatní koleje zrovna to pravé ořechové. Nicméně zvláštní choutky Nebelvíru nejsou námětem tohoto článku (i když strašně ráda bych byla svědkem toho, jak Jane spí v koutku se svým bobrem na pilinách místo na posteli).

Anseiola Renine Rawenclav další zvířátko nepotřebuje. Dle jejích slov jí úplně stačí manžel. Musí to být tedy veselá domácnost (dle tajných zdrojů je pan Renine každý den bit válečkem na nudle).

John Werewolf chce vlče. Jistě ho trápí různí paraziti a chce se o své utrpení s někým podělit.

Alanise Olien Harlin rozhodně netroškaří. Ta chce rovnou trolla. Dovedete si představit tu spoušť v Mrzimoru? Jak to tak vypadá, tak Mrzimor i Nebelvír si mohou podat tlapku. Obě koleje si přejí mít ze svých krásných místností kůlničku na dříví.

To, že výjimka potvrzuje pravidlo, nám dokázala Mintaka Orionis, které stačí její sovy. Každé jiné zvířátko prý mňouká, syčí, … Musí se také krmit a to stojí peníze.

Jak vidíte, každý člen našeho světa by chtěl něco jiného a zavděčit se takovému množství lidí prostě nelze. Nicméně nepochybuji o tom, že zdravý rozum Ministerstva kouzel, pana ředitele a správce Příčné ulice zamezí tomu, že by do naší školy byla dodána zvířata nebezpečná a zdraví ohrožující.

Tiráž Autor: Elanius Aine Neil
Vydání: 10/2010

Komentáře
Jéé, vypěstujem si trollíčka, to je bezva nápad, Ali! :)
Paul | 21. 06. 2010
Nechci mít kůlničku na dříví! :D Já říkala malého, chlupaťoučkého trollíčka :)
Alanise | 21. 06. 2010
Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Technická stránka: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Janel Weil, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: John Werewolf, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Elanius Aine Neil, Elennar Hollkin, Janel Weil, John Werewolf, Lilien Emity Meissed, Larrie Larstonová, Linn Rose Lairová, Madidess Leevian


Poděkování: Chci moc poděkovat všem, kteří se zapojili do společného projektu Corvina Declaratio a přiložili své síly ke slepování prvního ze série havraspárských dílek. Všem redaktorům, že si v období uzavírání známek udělali čas na příspěvek do Corvina (v některých případech i na pěkně tlustý špalík článků, že, El ;)). Skřítkům šmíráčkům pak, že si přestali mazat nohy tou nechutně puchnoucí mastí, ze které se redakci zvedal žaludek. Korektorce Weilovce, protože tentokrát asi překonala svůj rekord. A všem čtenářům, protože nám pořád dodáváte novou sílu a inspiraci. Díky!