Soutěžící na scéně – Bilkis Blight

Sedmiboj je opět tady a s ním přichází i náš renovovaný Sedmibojařský zpravodaj! A dnes se podíváme na zoubek první ze soutěžících z hrdé koleje - Nebelvíru. Není jí nikdo jiný, než Bilkis Blight!Bilkis je půvabná a milá studentka čtvrtého ročníku a prefektka červené koleje, kterou na hradě můžete nalézt denně bavící se ve Velké síni. Tato pracovitá studentka, která své koleji za celé své studium přispěla 7177 body, nám právě dnes poskytla rozhovor o své dosavadní účasti v Sedmiboji. Nejprve se však podíváme, co nám o ní řekli lidé, kteří se s ní setkali:

Anseiola Renine Ravenclaw:
Slečna Bilkis je velice nadanou studentkou, každý její úkol je originální a plný nápadů. Myslím, že pokud porota Sedmiboje nebude úplně slepá nebo slečna nebude mít nějaké špatné období, má velkou šanci na nějaké pěkné umístění.

Jane Mooren:
Bilkis je úžasná osobnost, spolehlivý človíček, bez kterého by to v poslední době opravdu nešlo. Je jednou z těch mála lidí, u kterých opravdu máte jistotu, že když si potřebujete promluvit o něčem důležitém či pomoci s něčím, s čím si opravdu nevíte rady, pomůže vám a vaše problémy si nechá jen pro sebe. V poslední době společně často řešíme různé věci, ať už kolem koleje nebo čehokoliv jiného, a rozhodně mohu říci, že i spolupráce je s ní naprosto skvělá.

Barbara Arianne Lecter:
Bilk je strašně suprová holka, dřív jsem si s ní hodně povídala, zvlášť ráno, když jsme se sešly skoro samy v Síni a pak jsme se každá vydala na své hodiny. Teď už se tolik nesetkáváme, ale pořád si myslím, že je to prostě super člověk.

Christina von Luna:
No, Bilkis... červená, že ano? *nervózně se usměje*
Moc ji ve VS nevídám, takže nevím, co si o ní mám myslet. Nejspíš dělá hodně úkolů, soutěží, je taková tichá a nenápadná.

Lilien Emity Meissed:
Bilkis je podle mého velice pohodová holčina, která patří k lidem, kteří zde, na tomto hradě, tvoří jedno společné srdce Hogwarts, bez kterého by bylo Hogwarts jen něco bezcenného. Takových lidí je zde mnoho, ale Bilkis je jen jedna a jediná bude i nadále.

Mintaka Orionis:

Slečna Bilkis je velice talentovaná a šikovná studentka. Na její úkoly se vždy těším, jsou pečlivě propracované a inspirativní - učím ji Karty Lenormand. Více takových studentů! Žádné flákání z její strany a zbytečné omluvy. Jsem s ní maximálně spokojená.

***

Tak to by bylo k názorům okolí na Bilkis. A všechny jsou kladné! Samotnou Bilkis jsme si samozřejmě také proklepli! Pozvali jsme ji na máslový ležák (tedy konkrétně na sklenici mléka, jelikož samotné Bilkí ještě ležák Rosmerta nenalila) a u něj jsme se pobavili o Sedmiboji. Rádi byste věděli, co nám řekla? Tady je náš rozhovor!

***

Corvinus Declaratio:
Proč myslíš, že z původně pěti nominovaných jsi byla vybrána zrovna ty? Řekni nám něco o sobě.
Bilkis Bight: Tak to opravdu nevím, možná si ze mě prostě chtěl pohár udělat dobrý den. *směje se* Absolutně nechápu, co v Sedmiboji vlastně dělám, protože jsem takový neumětel, který se sice zajímá o všechno, ale nic pořádně neumí. Aspoň se tak vidím. Možná mě ostatní vidí jinak, nevím *pousměje se* Každopádně se mi zdá, že nic neumím a všechno zkazím, ale všimla jsem si, že většina mých kolegů z jiných kolejí to cítí přinejmenším podobně, takže jsme možná spíš pod tlakem, než že bychom si nevěřili. Co bych o sobě ještě mohla říct? Mám úžasně růžové vlasy… *směje se* Ne, já vážně nevím, co vykládat, prostě jsem červená čtvrťačka, která shodou okolností soutěží v nejtěžší soutěži, jakou by si dokázala představit, a pomalu jí z toho hrabe.

Corvinus Declaratio:
Je podle tebe pouhých deset dní dostatečně dlouhá doba na splnění jednotlivých úkolů?
Bilkis Bight: Deset dní je takový dobrý průměr. Na některé úkoly by stačilo času míň, třeba zrovna druhý úkol byl hodně, ale opravdu hodně rychlý. Na některé úkoly bych si času představovala víc, třeba zrovna na ten třetí, který probíhá právě teď. Ale deset dní je myslím absolutně postačujících, protože ty úkoly nemají asi prověřit jen naše dovednosti, ale i to, jak se dokážeme vypořádat s časovým omezením. Mít na to týdny, nebylo by to ono. Zaprvé by se na to snáz zapomnělo a za druhé, pro mě osobně je blížící se termín odevzdání jakýmsi rudým hadrem před obličejem. Nejlepší nápady mě totiž vždycky posednou pod tlakem. *smích*

Corvinus Declaratio:
V prvním úkolu jsi musela popsat, jak jsi v Zakázaném lese získala žíni jednorožce, a měla jsi to zvládnout na celých třicet palců. Jak jsi to zvládla? Je to dokonce více než na NKÚ!
Bilkis Bight: Je to o celé 4 palce delší než NKÚ… *usmívá se* Ale není to tak velký rozsah, jak by se mohlo zdát. Nejdřív jsem myslela, že to rozhodně nemám šanci napsat tak dlouhé, abych splnila limit. Mám radši úspornější styl než nějaké dlouhé vykecávání, ale nakonec jsem se do příběhu ponořila natolik, že jsem musela dokonce zkracovat. A to rozhodně nebylo dobré. Hodně jsem rozvlekla začátek a střed a na konec mi zbylo asi 5 palců, což bylo málo. Mno a přímo v Zakázaném lese jsem zažila pár horkých chvilek a dneska už vím, že bez přípravy a bez průvodce mě tam nikdo nedostane ani za zlaté prasátko, Šrama a doživotní zásobu Máslového ležáku…

Corvinus Declaratio:
Co jsi říkala na druhý úkol? Užije tě na takovéhle logické hádanky?
Bilkis Bight: Druhý úkol byl skvělý, klidně bych brala jen takovéhle úkoly. Nebyl moc dlouhý, nevyžadoval žádné složité přípravy… Dalo se k němu prostě na chvíli sednout, vyřešit ho jen s pergamenem a s perem a bylo to. Je mi jasné, že kdyby byly takovéhle úkoly všechny, bylo by rychle po Sedmiboji. Co vím, tak všichni odevzdali úkoly hodně rychle. To mě ale přivádí na myšlenku, že to zase nebyl tak prima úkol, protože hodně záleželo na čase a já u toho zažívala docela horké chvilky. Ne kvůli zadání, ale kvůli tomu, že mi za zády tikaly hodiny a já se doslova potila s každým posunutím ručičky… *směje se* Takovéhle infarktové stavy bych asi sedmkrát nezvládla. Ale logické hádanky mám moc ráda, takže kromě toho, že to muselo být rychle, nevidím důvod, proč si je neužít v co největším množství.

Corvinus Declaratio:
Třetí úkol se zdá být vcelku těžký. Jak se s ním vyrovnáváš?
Bilkis Bight: Třetí úkol je hodně složitý. Ne ani tak co se týká vymýšlení, ale spíš jde o to, že provedení bude náročné na čas a taky na prostředky. Nevím, jestli to vůbec stihnu, jsem asi v polovině prvního obrázku a nemám pocit, že bych stihla čtyři. Ale budu muset... Kreslení není moje silná stránka, takže se s úkolem vyrovnávám poměrně těžce, hlavně s tím, že vůbec neumím kreslit domy a nikdy jsem to nedělala. Člověk by řekl, že to nemůže být nic těžkého, ale není to žádná sranda. Musí se u toho vzít v potaz hodně věcí a ještě k tomu musíme vymyslet zařízení, což taky není na chvilku. A taky už mě parádně bolí ruka, takže doufám, že to nakreslím co nejdřív.

Corvinus Declaratio:
Jak to vidíš s dalšími úkoly? Máš nějaké tajné tipy, o co by mohlo jít v těch dalších?
Bilkis Bight: Další úkoly bych v tuhle chvíli nejradši zrušila, věříš? *smích* Mám dojem, že se to nějak začalo stupňovat a já už ztrácím dech u úkolu třetího, takže se začínám bát, co se mi stane u dalšího. *směje se* Tipy? Tipy mám, ale nevím, nakolik jsou reálné. Myslím, že bychom mohli básnit. To jsme ještě nedělali. Ale jestli budeme, nebo nebudeme, to je ve hvězdách. Každopádně doufám, že už nebudeme muset moc kreslit, protože jinak si nejspíš uženu nějaký zánět v ruce. *směje se* A osobně bych byla ráda, kdybychom něco vyráběli, něco třeba jen malého, ale aby to bylo hmotné a mohlo nám to pak zůstat, to by mě moc bavilo. Ale chápu, že ne všichni by na to měli prostředky, takže je to asi hodně nereálné… Nechám se překvapit a budu se modlit ke všem mocným kouzelníkům, aby to byla překvapení alespoň trochu příjemná.

Corvinus Declaratio:
Děkujeme moc za rozhovor a hodně štěstí v dalších úkolech!
Bilkis Bight: Já děkuju za přání a za rozhovor. *usměje se*

***

Po tomhle rozhovoru nám Bilkis takříkajíc uprchla, aby pokračovala ve splňování náročného sedmibojařského úkolu a také aby dokončila své studentské povinnosti. Rozhovor s ní byl věru přínosný, budeme jí přát pevné nervy a velkou odvahu. Jen do toho, Bilkis!
Šéfredaktorka Sedmibojařského Zpravodaje: Madidess Leevian
Zástupkyně šéfredaktorky Sedmibojařského Zpravodaje: Avreya Monowitz
Technická stránka Zpravodaje: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: John Werewolf, Larrie Larstonová, Madidess Leevian
Ilustrátoři: Avreya Monowitz, John Werewolf
Autoři článků: Annet Slapfootová, Avreya Monowitz, Elanius Aine Neil, Janel Weil, Katelyn Auster, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Madidess Leevian
Šéfredaktorka Corvina (a ta, na kterou se má křičet, když vyvstanou připomínky): Larrie Larstonová

Poděkování: Děkujeme Madidess Leevian, že se královsky zhostila velení Sedmibojařské redakce. Avreye Monowitz, že jí v tomto byla nápomocná. Samotným redaktorům pak, že v šibeničním termínu stihli připravit celý Zpravodaj a jedinkrát nezažádali o zvýšení platu. Děkujeme i siru Johnovi, našemu technickému mágovi, že nakreslil a stvořil Zpravodaji speciální obličejíček, na který se nám krásně kouká. A vám všem, naši čtenáři, protože jsme tu hlavně pro vás a bez vás by náš plátek nebyl nic než záchodová četba (protože teď jej pochopitelně čtete na těch nejreprezentativnějších místech ;)). Díky vám všem!