Modré Ostatky - Elyssea Ellesméry

V rubrice Ostatky se budete setkávat s těmi, kteří měli Sedmiboj nadosah, ale Štěstěna se rozhodla, že se na ně pro tentokrát neusměje. Ano, seznamte se s těmi, kteří byli nominováni, ale zůstali stát na prahu cesty za slávou. Seznamte se s Elysseou Ellesméry.

Velká sedmačka Elyss, i to bychom o ní mohli říct. Na hradě už pobývá nějaký ten pátek, však se také registrovala už někdy v roce 2006. I když sama o sobě říká, že je arogantní, jízlivá a cynická, jiní zase tvrdí, že jde o osobu velmi milou, přívětivou a sympatickou.

Elyss je bývalou studentkou Literárního semináře a velmi dobře píše. Ještě aby ne, když má z Literárního semináře dokonce složeny zkoušky NKÚ. A když už jsme u těch předmětů, pro letošní rok si jich nabrala krásných osm, které s přehledem zvládá. Elyss je pilnou sběračkou bodů a každoročně se umisťuje na první stránce bodování. Za své studium stihla nasbírat už 7897 bodů a vypadá to, že bude v tomto svém koníčku ještě nějakou dobu pokračovat. V letošním roce ji sice čekají zkoušky OVCE, které bude skládat u p.p. Glowra z Taje lesa a jeho života, který ji baví, protože z něj už má i zkoušku NKÚ, ale Elyss rozhodně nehodlá opustit Havraspár, naopak si chce vyzkoušet život studenta v rozšiřovacím studiu.

Někdo by mohl soudit, že je tedy spíše klidnější akademický typ, ale nenechte se mýlit. Mimo jiné je dobrou letkyní a mistrovskou brankářkou a důležitou součástí havraspárského famfrpálového družstva.

Volný čas tráví Elyss také v Ďáblově jámě a je i zdatnou kvízařkou a mimo jiné i sběratelkou čokoládových žabek.

Zeptali jsme se několika obyvatel hradu, co si o Elyss vlastně myslí?

Avreya Monowitz: Elysska je jedna z nejbáječnějších osůbek na hradě, kterou znám. Byla první, kdo si se mnou promluvil, byla to moje patronka. Dodnes je tak úžasná a hodná, moc jsem jí přála, aby se do Sedmiboje dostala. Ale ani to, že se tak nestalo, jí neubírá na dobrém srdci.

Katelyn Auster: Je absolutně neporazitelná. Byla jsem s ní v jednom kole na RT a musím říct, že to kolo bylo neskutečně náročné a přesto vyhrála. Elyss je totiž hrozný snaživec a myslím, že kdyby ona byla v Sedmiboji, byla by jedna z nejlepších.

Janel Weil: Elyss mě zaujala už brzy po mém příchodu na Hogwarts. Odjakživa je to aktivní slečna, která sbírá hromady bodů, i když ji třeba jinak není moc vidět. Myslím, že patří mezi ty, co se radši skrývají někde v pozadí a je jim tak lépe, než kdyby stáli přímo v centru všeho. Elyss mě dokáže vždycky překvapit svým pohledem na věc a svou nemizející energií. Jde o zajímavou havranku, o to zajímavější, že musíte pátrat, než o ní všechno zjistíte. 

Anseiola Renine Rawenclav: Slečna Elyssea ke mně kdysi dávno chodila na literární seminář a nutno říci, že každá její povídka měla úroveň. Pak se kamsi ztratila, snad na nějaké zajímavější či méně náročné předměty, to nevím. Každopádně jí přeji v Sedmiboji mnoho štěstí.

Elyss možná nezná každý, ale ti, kteří měli možnost ji poznat, o ní mluví jen v superlativech.
Šéfredaktorka Sedmibojařského Zpravodaje: Madidess Leevian
Zástupkyně šéfredaktorky Sedmibojařského Zpravodaje: Avreya Monowitz
Technická stránka Zpravodaje: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: John Werewolf, Larrie Larstonová, Madidess Leevian
Ilustrátoři: Avreya Monowitz, John Werewolf
Autoři článků: Annet Slapfootová, Avreya Monowitz, Elanius Aine Neil, Janel Weil, Katelyn Auster, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Madidess Leevian
Šéfredaktorka Corvina (a ta, na kterou se má křičet, když vyvstanou připomínky): Larrie Larstonová

Poděkování: Děkujeme Madidess Leevian, že se královsky zhostila velení Sedmibojařské redakce. Avreye Monowitz, že jí v tomto byla nápomocná. Samotným redaktorům pak, že v šibeničním termínu stihli připravit celý Zpravodaj a jedinkrát nezažádali o zvýšení platu. Děkujeme i siru Johnovi, našemu technickému mágovi, že nakreslil a stvořil Zpravodaji speciální obličejíček, na který se nám krásně kouká. A vám všem, naši čtenáři, protože jsme tu hlavně pro vás a bez vás by náš plátek nebyl nic než záchodová četba (protože teď jej pochopitelně čtete na těch nejreprezentativnějších místech ;)). Díky vám všem!