Metuzalémy mezi živými - Lavender dela Spacey

Hradem nyní hýbe Sedmiboj. Ale jaké to bylo v dobách prvního Sedmiboje? Dozvíme se něco málo od této milé profesorky? Kdo ví... Čtěte a uvidíte sami!

 To jsem se jednou takhle poflakovala kolem místnosti, na jejíchž dveřích bylo velkými písmeny napsáno "SEDMIBOJ". Pomalu jsem otevřela dveře a co nevidím, osobu ve fialovém hábitu, paní profesorku Lavender dela Spacey. Paní profesorka byla tak pohroužená do svých vzpomínek, že ani nereagovala na můj pozdrav. Se zálibou jsem ji pozorovala, no někdo by tomu mohl říci "šmírování", ale což... Asi po 15 minutách si mě má oblíbenkyně všimla a s úsměvem mě pozdravila. A já si v tu chvíli uvědomila, že mě velice zajímá, na co tak dlouho vzpomínala, a tak jsem se jí opatrně a velmi nevinně začala vyptávat.
***
Corvinus Declaratio: Paní profesorko, jakpak se dneska máte? Jste nějaká zamyšlená. Vzpomínáte tu na svoji účast v Sedmiboji?
 Lavender dela Spacey : No, dobrý den. Mám se dobře, děkuju za optání. Opravdu jsem nějak zapomněla na všechno kolem, to víte, ono ty každodenní starosti... Momentálně jsem přemýšlela nad Sedmibojem obecně, jaký byl, jaký je a jaký by mohl být. Víte, prostě myšlenky jsou zatoulané všude, kde se jen dá.

Corvinus Declaratio:
Vy máte nějaké starosti, paní profesorko? A když už nad tím přemýšlíte, mohla byste nám říci, jaký byl Sedmiboj za vaší účasti, a třeba ho i porovnat s tím, co právě probíhá?
Lavender dela Spacey: Ale, to nejsou starosti. Já už si svou účast v Sedmiboji téměř nepamatuji. Ta moje skleróza, to víte. *vzdychne* Ale žádné sfingy, žádní skřítci... Ani dresy jsme nedostali. Odměna byla taky trošku jiná. Tedy, určitě alespoň co se týče poměru peněz, které byly tehdy v oběhu.

Corvinus Declaratio:
Pamatujete si ještě na nějaké úkoly? Myslíte, že jsou nyní těžší nebo lehčí?
Lavender dela Spacey : Na úkoly si pamatuji jasně. Nedá se říct, zda byly těžší nebo lehčí... Byly rozdílné. Ale byl i odlišný přístup soutěžících a celého hradu na dané úkoly. Například jsme taky měli úkol, ve kterém byl rozhodující čas odeslání. Nikdo to předem netušil, jednoduše ti, co přišli pozdě, měli smůlu. A nikoho ani nenapadlo si stěžovat.

Corvinus Declaratio:
Vzpomínáte si na nějaký úkol, který se vám líbil, který vám, jak se říká, sednul? A co si myslíte o úkolech, které se v Sedmiboji objevují nyní?
Lavender dela Spacey: Pamatuji si na ten úplně první s názvem "Sedm slintajících sardinek", kde jsme měli vymyslet příběh o sardinkách a všechna slova v příběhu musela začínat na písmeno S. To byla hrůza. *směje se* Pak mi spíš sedly básnické a povídkové typy úkolů. Úkoly, co jsem zatím viděla, se mi zdají dobré a přiměřené. Uvidíme, jake budou ty další... *usměje se*

Corvinus Declaratio:
Co si myslíte o zveřejňování výsledků jednotlivých kolejí? Myslíte si, že je to dobré, či byste radši věděla, jak je na tom jednotlivý soutěžící, anebo byste to zrušila úplně?
Lavender dela Spacey: No, myslím, že by bylo dobré, aby soutěžící věděli, jak na tom jsou. Nemusí vědět přesná čísla, ale bylo by fajn, kdyby věděli alespoň pořadí. Protože teď netuší, zda jsou druzí nebo třetí a nebo až na konci. Takže nevědí, zda by měli víc zabojovat a nebo si můžou dovolit mít slabší chvilku.

Corvinus Declaratio:
Když se na to takhle zpětně podíváte, chtěla byste si tím vším projít znovu?
Lavender dela Spacey: Upřímně? Opravdu ne. *zasměje se* Bylo to fajn, ale stačilo jednou. Nová zkušenost. Ale podruhý už ne, ty nervy z toho, že trávím celej den nad kreslením jednoho obrázku a ten vypadá příšerně... Ne, děkuju. *směje se*

Corvinus Declaratio:
Poslední věc, která by nás zajímala: Je něco, co byste chtěla vzkázat současným soutěžícím či studentům, kteří by se Sedmiboje rádi zúčastnili v budoucnu?
Lavender dela Spacey: Hurá do toho, co vás nezabije, to vás posílí, a o Sedmiboji to platí dvojnásob.

Corvinus Declaratio: Moc vám děkujeme, paní profesorko, moc hezky se nám s Vámi povídalo, jen doufáme, že jsme vás od ničeho nezdrželi.
Lavender dela Spacey: Ale, v pořádku, slečno, příjemně se mi s Vámi povídalo, taky děkuju. *usměje se a vzdálí se do neznámých zákoutí hradu*

***

Rozloučila jsem se s tou úžasnou profesorkou, ale nezamířila jsem do svého pokoje, nýbrž prozkoumat hrad. Chtěla jsem zjistit nějaká fakta o paní profesorce. A taky se mi to povedlo. Zde je deset nejdůvěryhodnějších faktů o Lavender dela Spacey: 

Věk:
19 (mládnoucí lektvar zanechal následky: Navždy 19letá!)
Stav:
Zadaná s tamtím vlkodlakem (= J.Werewolf)
Děti:
Žádné, ale má prý senzační neteř (=Lilien E. Meissed)
Kolej před zfialověním:
 Havraspár
Datum registrace:
2005! Tady vidíme, že p.p. Lavender toho už spoustu zažila.
Historická zajímavost:
Zúčastnila se prvního Sedmiboje na škole.
Oblíbení jídlo:
Italská kuchyně
Oblíbené pití:
Ledový broskvový čaj ve sklenici plné ledu nebo kafe
Záliby:
Fandění na famfrpálu, luštění čaroku, kouzelnická móda
Zajímavosti:
Upíři rodina ji adoptovala (= otec S.Renine), přítel vlkodlak, ona člověk!
 
Šéfredaktorka Sedmibojařského Zpravodaje: Madidess Leevian
Zástupkyně šéfredaktorky Sedmibojařského Zpravodaje: Avreya Monowitz
Technická stránka Zpravodaje: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: John Werewolf, Larrie Larstonová, Madidess Leevian
Ilustrátoři: Avreya Monowitz, John Werewolf
Autoři článků: Annet Slapfootová, Avreya Monowitz, Elanius Aine Neil, Janel Weil, Katelyn Auster, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Madidess Leevian
Šéfredaktorka Corvina (a ta, na kterou se má křičet, když vyvstanou připomínky): Larrie Larstonová

Poděkování: Děkujeme Madidess Leevian, že se královsky zhostila velení Sedmibojařské redakce. Avreye Monowitz, že jí v tomto byla nápomocná. Samotným redaktorům pak, že v šibeničním termínu stihli připravit celý Zpravodaj a jedinkrát nezažádali o zvýšení platu. Děkujeme i siru Johnovi, našemu technickému mágovi, že nakreslil a stvořil Zpravodaji speciální obličejíček, na který se nám krásně kouká. A vám všem, naši čtenáři, protože jsme tu hlavně pro vás a bez vás by náš plátek nebyl nic než záchodová četba (protože teď jej pochopitelně čtete na těch nejreprezentativnějších místech ;)). Díky vám všem!