Sedmibojské zveřejňování umístění - je to dobře, či ne?

Sedmiboj je v plném proudu a všichni drží palce reprezantantům své koleje a doufají, že oni a pohár vybrali ty nejlepší. Jenže - každý je zvědavý, jak si jednotliví Sedmibojaři vedou, jenomže vedení zveřejňuje pouze počet hvezdiček koleje a nejlepšího řešitele jednotlivého úkolu...

Taky se vám to stalo?!
Nahlédli jste do síně Sedmiboje. Chcete se podívat, jak si vede vaše kolej a který šampion je ten nejlepší ze všech. Ale ouha! Co to?
 
Ano, ačkoli jste možná čekali pořadí soutěžících, bohužel. Pokud si rozkliknete "Průběžné pořadí", vyskočí na vás jen 4 erby a 4 číselné hodnoty.


Dobře, pokud se podíváme na přiložený obrázek, zjistíme, že vede Zmijozel a druhý je Nebelvír, který má o 4 hvězdičky méně. Další je Havraspár. A poslední Mrzimor. Pro případné zvědavce se ještě na úvodní stránce školy zobrazuje oznámení, které ohlašuje, že v tom a tom kole si nejlépe vedl ten a ten.
 
Ale co když to nějakým zvědavcům stejně nestačí?
 
Mě osobně by to určitě zajímalo. Oceňuje porota líp Elanius, nebo Larrie? Jak je to u zelených? A co žlutí? Jak je možné, že přišli o tolik hvězdiček?

Abych si nepřipadala divně, poptala jsem se několika lidí na hradě, odchytila jsem si několik lidi z každé koleje a zeptala se jich na jejich názor! Tu máte výsledky!

Myslíte si, že je dobré, že vedení Sedmiboje zveřejňuje pouze počet hvězdiček a vítěze jednotlivých kol? Nemrzí vás, že neznáte přesné výsledky?

 Jako první jsem si odchytila několik modrých! Jaký je jejich mo(u)drý názor?

 Elanius Aine Neil

Ne, nemrzí mne to. Spíše mi to vadí a jsem taky mírně naštvaná. Takto se můžu jednom dohadovat. Na druhou stranu v mém případě je to asi úplně fuk, protože první úkol byl i přes mé velké očekávání ohvězdičkován velmi nízko, co se týče druhého úkolu, tak ten jsem pokazila a třetí úkol je kapitola sama pro sebe. Dokonce uvažuji i o kouzelném slůvku nevím.

 Isabella Anne Swan

Hmm...No, asi trochu ano, bylo by to zajímavějí. Ale co už naděláme...

 James Watfar
 
Myslím že je lepší nezveřejňovat přesné výsledky, soutěžící i diváci tak nebudou znát výsledek už v půlce soutěže. Ale nejlepší by bylo neprozrazovat ani vítěze úkolů.

Hmm, zajímavé. A co žlutí? Je jejich názor shodný s názory havraspárských?

  Adriana Bella Lee

Docela mě to mrzí, protože bych ráda znala přesné výsledky toho, jak si kdo vedl, ale na druhou stranu je to teď takový napínavější.

 Sinny de Sorrow

Zrovna nedávno jsem se tím zabývala. Všude jsem hledala jednotlivé výsledky a až pak mi došlo, že se to vyhlašuje způsobem, kdy se přidají jen hvězdičky kolejím a řekne se, kdo byl nejlepší. Myslím, že je to škoda, ráda bych třeba věděla, jak porota ohodnotila dílčí práce, protože když jsem třeba pročítala první úkoly, tak se mi některé líbily víc a jiné míň, tak bych ráda věděla, nakolik se můj názor shodoval s porotou... Ale zas na druhou stranu chápu, že ten, komu se třeba něco nepovedlo, by to nechtěl moc rozhlašovat...
Rozhodně by se mi více líbilo, kdyby byly zveřejněny i počty hvězdiček přidělených jednotlivcům a myslím, že i Sedmibojaři by rádi věděli, nakolik byl jejich odevzdaný úkol oceněn.

  Vicky Charmant

Já Sedmiboj sleduji jen tak okrajově. Tohle zvýšení napětí se mi ale určitě líbí a nic proti němu nemám. To, že kolej vlastní nízký počet hvězdiček, ještě neznamená, že se všichni musí umístit úplně na konci. Proto se opravdu těším na konečné vyvrcholení a odhalení výsledků. Popravdě, já bych ani neprozrazovala, kdo je v jakém kole první. O moje nervy přece nejde... *usměje se*

 Červení... I jich jsem se poptala na jejich názor, který se týká zveřejňování umístění v Sedmiboji.

 Jassem Rinal
 
 Mohlo by to být průhlednější. Ale nadruhou stranu ať už prohraješ o bod nebo o deset, je to prohra, takže bych to zas tak moc nehrotil. *směje se*

 Nebelbrach Mechacha

Popravdě mě to mrzí, kdybych Sedmiboj pořádal já, zveřejňoval bych výsledky jednotlivých hráčů.
 
 Rebecca Shadowfang
 
Popravdě... Sedmiboj jde teď dost mimo mě, nemám na hog moc času a ten mi ještě zabere famfrpál a OVCE. Takže orientační výsledky mi stačí.
 

 A nakonec, Zmijozel. Momentálně kolej s nejvíce hvězdičkami. A? Co si o tomhle myslí oni?

 Barbara Arianne Lecter

Myslím, že počínání poroty je dobré. Jistě, soutěžícím to nemusí být zrovna po chuti, když neví, jak dopadli, ale na druhou stranu se takto předejde sporům, které by se mohly vyskytnout.
Uvedu příklad:
Bude zveřejněné pořadí C - první, A - druhý a B - třetí. Rozkřikne se, že C mají všichni porotci rádi a že je to spíše z milosti, nadržování a tak podobně. B bude mít podle většiny hradu vynikající vypracování (i kdyby v něm byly například chyby neshodující se se zadáním, což lidé občas nevidí) a opět se budou rozvádět spory a debaty o tom, proč to tak je a není a proč si zaslouží lepší či horší post. Nálada klesne, chuť do další práce taky a nakonec by sedmiboj dopadl jako troska.
Za sebe si myslím, že je to dobré tak, jak to je, protože každý dělá jak nejlépe umí a každý se snaží bez ohledu na to, kolikátý právě je nebo není.
 
  Gita Hrdličková
 
Sedmiboj vůbec nesleduji. Tvá otázka mne velice překvapila. Netušila jsem totiž, že už i vedení Sedmiboje to celé nehorázně fixluje a svou práci jen důmyslně předstírá, na rozdíl od tvrdě pracujících otrok-ehm-studentů vázaných přísahou... *smích*
Že neznám ono supertajné rozpočítadlo na přerozdělování hvězdiček mne skutečně vůbec nemrzí, nepřepočítávala bych to po nich.
 
 Noxy Silverssson
 
Myslím, že je to tak lepší, je to alespoň větší vzrůšo, když přesně nevíš. *usměje se*

***

Hm, tak to vidíte. Názory jsou občas protichůdné, občas se shodují. Možná se i vy na chlup přesně ztotožňujete s některými z nich. A nebo máte svůj, jiný názor? Pokud chcete, můžete ho vyjádřit v komentářích! Novou vymoženost Corvina najdete vpravo od článku.

Loučím se s vámi.
 
Děkuji všem, kteří se ozvali a poskytli své názory pro tento časopis a hlavně, pro naše čtenáře.
Šéfredaktorka Sedmibojařského Zpravodaje: Madidess Leevian
Zástupkyně šéfredaktorky Sedmibojařského Zpravodaje: Avreya Monowitz
Technická stránka Zpravodaje: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: John Werewolf, Larrie Larstonová, Madidess Leevian
Ilustrátoři: Avreya Monowitz, John Werewolf
Autoři článků: Annet Slapfootová, Avreya Monowitz, Elanius Aine Neil, Janel Weil, Katelyn Auster, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Madidess Leevian
Šéfredaktorka Corvina (a ta, na kterou se má křičet, když vyvstanou připomínky): Larrie Larstonová

Poděkování: Děkujeme Madidess Leevian, že se královsky zhostila velení Sedmibojařské redakce. Avreye Monowitz, že jí v tomto byla nápomocná. Samotným redaktorům pak, že v šibeničním termínu stihli připravit celý Zpravodaj a jedinkrát nezažádali o zvýšení platu. Děkujeme i siru Johnovi, našemu technickému mágovi, že nakreslil a stvořil Zpravodaji speciální obličejíček, na který se nám krásně kouká. A vám všem, naši čtenáři, protože jsme tu hlavně pro vás a bez vás by náš plátek nebyl nic než záchodová četba (protože teď jej pochopitelně čtete na těch nejreprezentativnějších místech ;)). Díky vám všem!